Strona Główna Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

17 Niedziela zwykła

27.07.2014

1. Dzisiaj XVII niedziela okresu zwykłego.

2. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca, po Mszy św. Można składać ofiary tzw. DAR SERCA u dyżurujących członków naszej parafialnej Grupy Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących.

3. Dekretem ks. Bp. w dniach od 2 do 15 sierpnia tymczasowym wikariuszem naszej parafii został ks. neoprezbiter Łukasz Grzendzicki, na czas tej posługi życzymy Mu Bożego błogosławieństwa.

4. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać codziennie po Mszy św.

5. W środę o godz. 1800 Nowenna w intencji czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca.

7. W każdy pierwszy piątek miesiąca Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu

od godz. 1500 /początek koronką do Bożego Miłosierdzia-odmawiana wspólnie,

o godz. 1800 zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Msza Święta,

Możliwość spowiedzi od godz. 1730.

8. Krępa Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1630, Msza św. o godz. 1650

9. Wypełniając Orędzie Fatimskie składamy dziękczynienie Bogu za dar Kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II - Trwamy na Modlitewnym Czuwaniu I - sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP.

godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu,

godz. 1900 Msza św.

godz. 1945 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec,

godz. 2040 procesja światła i Apel Jasnogórski.

10. W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Zawadzie po Mszy św. o godz. 1200 , w  Krępie po Mszy św o godz. 1030.

11.  Rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas abstynencji alkoholowej jako zadośćuczynienie za nasze grzechy.

12. Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Wojciechowski Krzysztof zam. Krepa ul. Kasztanowa 5

Kowalczyk Karolina zam. Krepa ul. Kasztanowa 5                                   zapowiedź II

Anna Malinowska zam Zawada ul. Osiedlowa 8

Szymon Wasilewski zam. Zielona Góra ul. Batorego 130/9                    zapowiedź II

9. Ogłoszenia pielgrzymkowe

W dniach od 2 do 12 sierpnia z naszej parafii wyrusza Piesza Pielgrzymka Zielonej Góry na Jasna Górę,

Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się dnia 27 lipca /w niedzielę/, po Mszy św.  o godz. 12:00,

Koszt 120 zł + 55 zł powrót autokarem,

Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych pielgrzymów,

Istnieje możliwość dojazdu autokarem na ostatni etap pielgrzymki do Kłobuczka lub na Jasną Górę, koszt 70 zł,

Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii,

Wszystkim Parafianom wyrażam serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na rzecz naszej świątyni parafialnej. Niech Bóg Wszechmogący Wszystkim za wszelkie ofiary, dary  i prace stokrotnie wynagrodzi. Bóg Zapłać !!!

Dzień tygodnia Intencja Ksiądz
Niedziela 27.07
Godz. 8:00 20 rocznica urodzin Pawła
Godz. 10:30 Krępa Imieninowa Marty, urodzinowa Pauliny
Godz. 12:00 + Hildegarda Fedys 13 rocz. śm., + Michał i zm. z rodziny
Godz. 18:00 + Sebastian Walenciak 2 rocz. śm. I zm rodziców ++ Janina, Antonii, Ryszard, Marian Jacyno
Poniedziałek 28.07
Godz. 8:00 + Krzysztof Muszyński
Wtorek 29.07
Godz. 16:30 Krępa + Bronisława Basińska od uczestników pogrzebu
Środa 30.07
Godz. 18:00 W intencji czcicieli N.M.P. Nieustającej Pomocy
Czwartek 31.07
Godz. 8:00 Za mieszkańców z ul. Akacjowej
Piątek 1.08
Godz. 16:30 Krępa Intencja wolna
Godz. 18:00 O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Teresy i opiekę Matki Bożej
Sobota 2.00
Godz. 19:00 + Henryk, Franciszka, Zdzisław
Niedziela 3.08
Godz. 8:00 Intencja wolna
Godz. 10:30 Krępa Ks. Krzysztof na pielgrzymce za ks. Michała intencja od Róży Żywego Różańca
Godz. 10:30 Krępa +Helena, +Wojciech, +Wilchelmina, +Michał
Godz. 12:00 VI Róża MB Rokitniańskiej za +ks. Michała, +Ks. Mariana i zmarłych ze wspólnoty Żywego Różańca
Godz. 18:00 Rezerwacja

16 Niedziela zwykła

20.07.2014

1. Dzisiaj XVI niedziela okresu zwykłego.

2. W środę o godz. 1800 Nowenna w intencji czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek wspomnienie Św. Jakuba Apostoła i  św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.

4. W piątek 25 lipca przypada dzień objawień Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Medugorie. W tym dniu tworzymy Modlitewną Wspólnotę Wieczernika przez Najdroższą Krew Pana Jezusa.  Program na plakacie w gablocie.

16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

18:00 Msza Św.

Po Mszy Św. Adoracja dziękczynna z modlitwą o uzdrowienie.

5. W sobotę przypada wspomnienie Joachima i Anny – rodziców NMP.  Jest to dzień modlitewnej pamięci o rodzicach i dziatkach.

6. Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów.

7. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać codziennie po Mszy św.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Wojciechowski Krzysztof zam. Krepa ul. Kasztanowa 5