i-logoimg-w.png

XIII Niedziela zwykła 30.06.2024

 1. Dzisiaj kończymy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary na „Świętopietrze” – na dzieła Ojca Świętego Franciszka.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek 05.07. od godz. 10.00. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00. Spowiedź od godz. 16.30. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 4. 06.07. w sobotę przypada kolejna pierwsza sobota miesiąca. Kontynuujemy fatimską modlitwę pięciu sobót miesiąca. Będziemy ją praktykować w każdą pierwszą sobotę miesiąca aż do września. Naszą modlitwę rozpoczniemy w sobotę o godz. 16.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową; o godz. 16.45 rozważanie; godz. 17.00 Msza św. Po niej procesja fatimska z lampionami połączona z procesją oktawy Bożego Ciała wokół kościoła. W zakrystii są przygotowane lampiony. Proszę naszą OSP Zawada o pomoc w procesji. Serdecznie zapraszam do modlitwy.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek na cele naszego PZC.
 6. Jest już księga intencji na nowy rok 2025. Można zapisywać intencje w zakrystii.
 7. Serdecznie pragnę podziękować panom sołtysom Janowi Smoterowi i Tadeuszowi Budrewiczowi za wieloletnią współpracę dla dobra naszej parafii. Dziękuję za udział w Radzie Parafialnej i pomoc w działaniach duszpasterskich. Nowym sołtysom życzę Błogosławieństwa Bożego.
 8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkie osoby, które zadeklarowały swój wyjazd na wypoczynek do Sarbinowa od 25-31 sierpnia br. na spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się 8 lipca br. o godz. 17.00 w podziemiach kościoła w Zawadzie. Obecność obowiązkowa wszystkich uczestników.
 9. Rozpoczęły się wakacje. Życzę dobrego odpoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i odpowiednim stroju w miejscach kultu religijnego.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na naszą parafię!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

 • Kawiarenka parafialna – w wakacje: niedziela 10.00-14.00
 • Kamera internetowa w kościele dla chorych – transmisja jest dostępna na kanale YouTube: kamera w Zawadzie live lub na stronie parafii: parafia-zawada.pl
 • Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.
 • Strona internetowaparafia-zawada.pl
 • Kancelaria parafialna – sobota godz. 10.00 – 11.00

INTENCJE RÓŻAŃCOWE NA VII 2024:

 1. Intencja papieska: Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.
 2. Intencja parafialna: O szczęśliwe wakacje dla naszych parafian

 

 ks. Wojciech Lechów

 

Ostatnie wpisy

Archiwum