i-logoimg-w.png

IX Niedziela zwykła 02.06.2024

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Serdecznie dziękuję za przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie: Służbie Liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiatki, śpiewającym, konstruującym i dekorującym ołtarze, OSP Zawada.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej oraz na cele naszego PZC. Za tydzień zbiórka na potrzeby naszej parafii oraz na KUL.
 4. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za dar serca na parafię, dzięki niemu uporządkowaliśmy teren przy kościele i odświeżone zostały litery na grobach kapłanów. Dziękuję p. Piotrowi Żółkiewskiemu i Domownikowi Ławeckiemu za pomoc w wywozie wykopanych, starych krzewów.
 5. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w Zawadzie po Mszach św., w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00; w Krępie po Mszy św. we wtorek o godz. 17.00 i w niedzielę o 10.15.
 6. Oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła w Zawadzie w środę po Mszy św. W Krępie procesja eucharystyczna do ołtarza przy figurze odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 06. czerwca o godz. 17.00. Zawierzymy parafię Sercu Jezusowemu. Serdecznie zapraszam do udziału. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościele parafialnym.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek. Modlitwa nieszporów z akolitami o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o wytrwanie dla powołanych z racji na zakończenie oktawy odbędzie się w czwartek 13.06. o godz. 17.00.
 8. Odwiedziny chorych w piątek 07.06. od godz. 10.00.
 9. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00.
 10. W najbliższy piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Kurs przedmałżeński w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze (konkatedra) – czerwiec 2024 – spotkania przez trzy weekendy o godz. 19.00 (rozpoczęcie w kościele): cz.1 – 7,8,9 czerwca; cz.2 – 14,15,16 czerwca; cz.3 – 21,22,23 czerwca. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie chęci udziału, wysyłając swoje nazwisko i imię na adres: zg.konkatedra@gmail.com. Można też zapisać się na miejscu.
 12. Rocznica I Komunii św. za tydzień w niedzielę 09.06.2024 r. o godz. 12.00.
 13. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 4.06.,11.06. i 18.06. we wtorki w sali na plebani o godz. 18.00.
 14. Z okazji Dnia Ojca zapraszamy już dzisiaj w niedzielę 23.06. do naszej kawiarenki na Niedzielę Gofrową i warsztaty plastyczne dla dzieci do kl. III. Chcemy raz w miesiącu przygotować dla naszych parafian niespodziankę. Będą to tematyczne spotkania przy kawie – pokazy, szkolenia, wspólne śpiewanie itp. Tym razem zapraszamy na degustację gofrów i warsztaty dla dzieci. Początek godz. 15.00. Zapraszam całe rodziny! Serdecznie dziękujemy osobom piekącym ciasta za pyszne wypieki. Zachęcamy do włączenia się kolejne. Kawiarenka to dzieło dla nas i z nami!
 15. Spotkanie Rady Parafialnej i  Ekonomicznej w piątek 14.06.2024 o godz. 18.00 w sali na plebani. Cele: podsumowanie pracy duszpasterskiej oraz zaplanowanie odpustu parafialnego. Zapraszam osoby chętne do pomocy w organizacji odpustu do uczestniczenia w spotkaniu.

INTENCJE RÓŻAŃCOWE NA VI 2024:

 1. Intencja papieska: Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju – Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
 2. Intencja parafialna: O zaprzestanie działań rządzących mających na celu usunięcie lekcji religii ze szkół i dyskryminowanie ludzi wierzących w Polsce

POZOSTAŁE INFORMACJE:

 • Kawiarenka parafialna – niedziela 10.00-14.00 i 15.00-18.00.
 • Kamera internetowa w kościele dla chorych – transmisja jest dostępna na kanale YouTube: kamera w Zawadzie live lub na stronie parafii: parafia-zawada.pl
 • Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.
 • Strona internetowaparafia-zawada.pl
 • Kancelaria parafialna – sobota godz. 10.00 – 11.00

 

 

 ks. Wojciech Lechów

 

Ostatnie wpisy

Archiwum