i-logoimg-w.png

Uroczystość Trójcy Świętej 26.05.2024

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. O godz. 11.00 26 dzieci klas III po raz pierwszy przystąpi do sakramentu Komunii św. Pozostałe Msze św. w Zawadzie o godz. 9.00 i 18.00 w Krępie o godz. 10.00 (litania 9.45). Modlimy się za dzieci i ich rodziców, by ta uroczystość była dla nich prawdziwą więzią z Jezusem w Eucharystii. Przez cały tydzień będzie trwał „biały tydzień”, przedłużenie dzisiejszego dnia podczas codziennej Mszy św. i Komunii św. Msza św. we wtorek o godz. 18.00 w Zawadzie.
 2. Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Porządek nabożeństw w parafii: Krępa codziennie o godz. 17.00 (we wtorek po Mszy św., Niedziela 9.45), w Zawadzie codziennie po Mszach św. (Niedziela i święta – 11.45). Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa według planu nabożeństw majowych.
 4. W czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W ten dzień pragniemy uwielbić Pana Jezusa w Eucharystii. Msze św. w Zawadzie o godz. 9.00 i 12.00 w Krępie o 10.30. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jest zmieniona. Ołtarze będą w następujących miejscach:

– I ołtarz – przy zabudowaniu p. Oszkinis. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Winnej i Wrzosowej.

– II ołtarz – na placu przy ul. Cmentarnej i Papierniczej. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Akacjowej. Przejście ul. Cmentarną do ul. Szkolnej.

– III ołtarz – na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Torfowej. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Łąkowej i Sportowej.

– IV ołtarz – przy dawnym sklepie metalowym. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Zielonogórskiej od nr 31 – 60 i ul. Orzechowej i Agrestowej.

Oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po Mszach św. w Zawadzie. W Krępie procesja eucharystyczna do jednego ołtarza przy figurze odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 06. czerwca o godz. 17.00. Intencja przyjęta w Zawadzie (śp. Krzysztof Kozłowski) będzie odprawiona w kościele w Krępie. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościele parafialnym.

 1. W piątek 38 młodych osób z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Serdecznie dziękuję animatorom za przygotowanie naszej młodzieży: Państwu Pawłowi i Katarzynie Konsurom oraz p. Katarzynie Trojan oraz Oli i Gabrysi.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic i intencji różańcowych.
 3. Kurs przedmałżeński w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze (konkatedra) – czerwiec 2024 – spotkania przez trzy weekendy o godz. 19.00 (rozpoczęcie w kościele): cz.1 – 7,8,9 czerwca; cz.2 – 14,15,16 czerwca; cz.3 – 21,22,23 czerwca. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie chęci udziału, wysyłając swoje nazwisko i imię na adres: zg.konkatedra@gmail.com. Można też zapisać się na miejscu.
 4. W piątek 31 maja o godz. 12.40 w kaplicy w starej części cmentarza w Zielonej Górze odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Zapraszamy wszystkie osoby, rodziny, które doświadczyły straty swojego dziecka, nawet jeśli mogą dokonać pochówku jedynie symbolicznie. Informujemy również, że tego samego dnia, tj. 31 maja o godz. 19.00 w kaplicy hospicjum odbędzie się msza św. w intencji wszystkich dotkniętych żałobą.
 5. W środę na godz. 1800zapraszamy wszystkie dzieci, a zwłaszcza po I Komunii św., na próbę sypania kwiatków podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała.
 6. W piątek zostaje udzielona dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej oraz na cele naszego PZC.
 8. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 09.06.2024 r. o godz. 12.00.
 9. 06. w sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Kontynuujemy fatimską modlitwę pięciu sobót miesiąca. Będziemy ją praktykować do w każdą pierwszą sobotę miesiąca aż do września. Naszą modlitwę rozpoczniemy w sobotę o godz. 16.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową; o godz. 16.45 rozważanie; godz. 17.00 Msza św. Po niej procesja fatimska z lampionami połączona z procesją oktawy Bożego Ciała wokół kościoła. W zakrystii są przygotowane lampiony. Proszę naszą OSP Zawada o pomoc w procesji. Serdecznie zapraszam do modlitwy.
 10. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 4.06.,11.06. i 18.06. we wtorki w sali na plebani o godz. 18.00.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

 • Kawiarenka parafialna – niedziela 10.00-14.00 i 15.00-18.00.
 • Kamera internetowa w kościele dla chorych – transmisja jest dostępna na kanale YouTube: kamera w Zawadzie live lub na stronie parafii: parafia-zawada.pl
 • Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.
 • Strona internetowaparafia-zawada.pl
 • Kancelaria parafialna – sobota godz. 10.00 – 11.00

 

 

 ks. Wojciech Lechów

 

Ostatnie wpisy

Archiwum