i-logoimg-w.png

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy Okres Wielkanocny. Czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.
 2. Trwają nabożeństwa majowe. Porządek nabożeństw w parafii: Krępa codziennie o godz. 17.00 (we wtorek po Mszy św., Niedziela 9.45), w Zawadzie codziennie po Mszach św. (Niedziela i święta – 11.45).
 3. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – II dzień świąt.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia przypada Dzień Matki.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. 26 dzieci klas III po raz pierwszy przystąpi do sakramentu Komunii św. Pozostałe Msze św. w Zawadzie o godz. 9.00 i 18.00 w Krępie o godz. 10.00 (litania 9.45.)
 7. W tym tygodniu będą miały miejsce bezpośrednie przygotowania i próby przed uroczystością I Komunii św. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. w sobotę 25.05. od godz. 11.00.
 8. W sobotę 25.05. Wspólnota Wieczernik zaprasza na modlitwę. Początek od godz. 8.00. Msza św. o godz. 9.00.
 9. W piątek 24.05. 38 młodych osób z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w kościele parafialnym w Startym Kisielinie o godz. 18.00 z rąk ks. bpa Pawła Sochy. Próba przed bierzmowaniem w czwartek 23.05. w kościele w Starym Kisielinie o godz. 18.00. Dzisiaj spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej po Mszy św. o godz. 12.00.
 10. W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy 2467 zł. Z tych pieniędzy pokryjemy m.in. koszty obsadzenia nowymi krzewami uschłych bukszpanów przy kościele.
 11. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych, ministrantom, Ochotniczej Straży Pożarnej, p. Domownikowi i p. Izie za uporządkowanie terenu przy kościele. Dziękuję p. Marcinowi i Jakubowi Poczekajom za brzózki do kościołów.
 12. 30 maja w czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W ten dzień pragniemy uwielbić Pana Jezusa w Eucharystii. Msze św. w Zawadzie o godz. 9.00 i 12.00 w Krępie o 10.30. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jest zmieniona. Ołtarze będą w następujących miejscach:

I ołtarz – przy zabudowaniu p. Oszkinis. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Winnej i Wrzosowej.

II ołtarz – na placu przy ul. Cmentarnej i Papierniczej. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Akacjowej. Przejście ul. Cmentarną do ul. Szkolnej.

III ołtarz – na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Torfowej. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Łąkowej i Sportowej.

IV ołtarz – przy dawnym sklepie metalowym. Proszę o przygotowanie ołtarza rodziny z ul. Zielonogórskiej od nr 31 – 60 i ul. Orzechowej i Agrestowej.

Po konsultacjach z parafianami z Krępy procesja eucharystyczna do jednego ołtarza przy figurze w Krępie odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 06. czerwca o godz. 17.00. Intencja przyjęta w Zawadzie (śp. Krzysztof Kozłowski) będzie odprawiona w kościele w Krępie. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościele parafialnym.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

 • Kawiarenka parafialna – niedziela 10.00-14.00 i 15.00-18.00.
 • Kamera internetowa w kościele dla chorych – transmisja jest dostępna na kanale YouTube: kamera w Zawadzie live lub na stronie parafii: parafia-zawada.pl
 • Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.
 • Strona internetowaparafia-zawada.pl
 • Kancelaria parafialna – sobota godz. 10.00 – 11.00

 ks. Wojciech Lechów

 

Ostatnie wpisy

Archiwum