i-logoimg-w.png

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 10.30 w Krępie i o godz. 12.00 w Zawadzie. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. w Oktawie Wielkanocy modlimy się Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II dzień w Oktawie Świąt Wielkiej Nocy. Msze św. w Zawadzie o godz. 9.00 i 12.00 (Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), w Krępie 10.30. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczno – Filozoficzny im. Edyty Stein w Zielonej Górze.
  3. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich parafian, którzy pomogli w przygotowaniach kościoła na Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację, modlitwę i czuwanie. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, akolitom, połączonej scholii, lektorom, ministrantom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do duchowego ubogacenia tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
  4. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji. Święto naszego PZC. Msza św. w intencjach PZC o godz. 12.00.
  5. W piątek w oktawie świąt nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.
  7. W czwartek modlimy się na Mszy św. z modlitwą nieszporów wraz z akolitami o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o wytrwanie dla powołanych.
  8. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00. Spowiedź od 16.30.
  9. Odwiedziny chorych w piątek 05.04. od godz. 10.00.

Drodzy Siostry i Bracia!

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! Pragnę życzyć Wam, aby Chrystus obecny w EUCHARYSTII odnowił i opromienił Was blaskiem Swego Zmartwychwstania. Niechaj radość i nadzieja, które wypływają z Groty Zmartwychwstania pozostaną na zawsze w Waszych Sercach. Życzę Wam, aby Tajemnica Paschalna napełniła każdego z Was wiarą i radością! Niech wyzwala w Was Moc do pomnażania dobra w rodzinach, parafii i naszej Ojczyźnie. Życzenia wszelkiego dobra od Zmartwychwstałego Pana składam również wszystkim przybyłym Gościom! Szczęść Boże!

ks. Wojciech Lechów