XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

2. W tym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w Zawadzie od 1530; Spowiedź św.: Krępa 1545 (adoracja i spowiedź); Zawada – 1645. W pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych
w Zawadzie na Mszy św. o godz. 1200, a o 1130 Różaniec; w Krępie na Mszy św. o godz. 1030.

3. Nie będzie w ten piątek odwiedzin chorych, lecz w piątek 22 grudnia. Proszę o zgłaszanie chorych przebywających w domach, by mogli przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia.

4. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. W kościele będzie można pobrać opłatki na stół wigilijny. W tym roku wraz z opłatkiem będą rozdawane zaproszenia na Wizytę Duszpasterską „Kolędę”. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszych kościołów. Można je złożyć do skrzynki wraz z opłatkiem, lub przynieść
w kopercie z zaproszeniem i wrzucić do skrzynki.

5. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy świętej przez członków PZC rozprowadzane będą świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023”. Duża świeca: 20 zł., mała: 10 zł.

6. Roraty w parafii we wtorek w Krępie o 1700 i w Zawadzie od środy do piątku o 1700. Roraty dla dzieci w środę i czwartek o godz. 1700. Na roraty przychodzimy z lampionami.

7. W dniu 6 grudnia PZC zaprasza wszystkie dzieci w wieku do 14 lat na spotkanie ze Św. Mikołajem w kościele parafialnym w Zawadzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700.

8. W adwencie rozpoczniemy w parafii cykl katechez „Spotkania ze Słowem”. Zachęcam do udziału członków wspólnot działających w naszej parafii, jak i parafian, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat wyznawanej wiary. Spotkania będą w kościele, gdyż jest ogrzewany i dzięki kamerze transmitowane w Internecie. Pierwsza katecheza zaplanowana jest na 07.12.2023 r.

9. Za tydzień możemy złożyć ofiary dla Parafialnej Caritas jako DAR SERCA dla najuboższych.

10. Kawiarenka parafialna – trwają przygotowania sali pod kościołem pod otwarcie kawiarenki parafialnej. Zakupiliśmy 25 krzeseł po 75 zł./szt. za 1875 zł.

11. Kamera internetowa w kościele – Transmisja jest dostępna na kanale YouTube – kamera Zawada live.

12. Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.

Życzę błogosławionej niedzieli
Ks. Wojciech Lechów
administrator parafii

Ostatnie wpisy

Archiwum