XXXIII Niedziela Okresu Zwykłego 19.11.2023

1. W ostatnią niedzielę odbyły się zbiórki do puszek: na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – zebrano 900 zł; na potrzeby kościoła – 2170 zł. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom.

2. Rozpoczął się drugi etap prac na dachu naszego kościoła. Jedna część kościoła już jest pokryta blachodachówką. Inwestycja wynosi 91000 zł. Dziękuję za ofiary na ten cel.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – środa po Mszy św.

5. Spotkanie Akolitów – piątek na Mszy św. z nieszporami.

6. Zbiórka ministrantów – sobota 1100 w kościele.

7. Z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy w parafii cykl katechez „Spotkania ze Słowem”. Każdy z nas jest zobowiązany do pogłębiania wiary. Zachęcam do udziału członków wspólnot działających w naszej parafii, jak i parafian, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat wyznawanej wiary. Spotkania będą w kościele, gdyż jest ogrzewany i dzięki kamerze transmitowane w Internecie, lub w kawiarence, które ma być miejscem spotkań. Katecheza będzie odbywała się w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. i trwała ok. 45 min. Pierwsza zaplanowana jest na 07.12.2023 r. Będzie oparta na Biblii i Katechizmie. Prelegencie będą z naszej parafii, jak i zapraszani goście.

8. W sobotę przypada 25 dzień miesiąca – modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Wspólnota „Wieczernik” zaprasza do modlitewnego skupienia od godz. 800.

9. Kawiarenka parafialna – trwają przygotowania sali pod kościołem pod otwarcie kawiarenki parafialnej. Sala jest pomalowana i profesjonalnie posprzątana. Teraz należy ją wyposażyć w stoły, krzesła i sprzęt gastronomiczny. Zachęcam do ufundowania wyposażenia, które będzie służyło naszej parafii.

10. Kamera internetowa w kościele –Transmisja jest dostępna na kanale YouTube – kamera Zawada live. Służę pomocą w instalacji na tablecie lub smartfonie.

11. Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.

12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Zmiany godzin Mszy św. Od środy 1 listopada zmianie uległy godziny Mszy św.
w Zawadzie: Niedziela i święta – 900 (815 Godzinki, 830 Różaniec), 1200 i 1800; poniedziałek i sobota o godz. 900; środa, czwartek i piątek – 1700 (w sezonie zimowym).

W minionym tygodniu do wieczności odszedł:
Śp. Andrzej Jerszyński zam. w Krępie – pogrzeb w poniedziałek 20.11.2023 r. na cmentarzu w Zawadzie o godz. 1100

Życzę błogosławionej niedzieli- Ks. Wojciech Lechów
administrator parafii

Ostatnie wpisy

Archiwum