XXXI Niedziela Okresu Zwykłego 05.11.2023

1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do upiększenia obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Akolitom, p. kościelnemu Dariuszowi Kacprzakowi, Prowadzącym śpiew: p. Elżbiecie i p. Mirosławowi. Przeprowadzono przez Radę Sołecką i Radę Parafialną kwestę na cmentarzu. Zebrane ofiary w wysokości aż 6900 zł. przeznaczone zostaną na uregulowanie należności za wykonanie pokrycia dachu na kościele
w Zawadzie. Serdecznie dziękuję kwestującym i ofiarodawcom.

2. Katechezy chrzcielne:

  • 3 katecheza – „Instrukcja liturgiczna” i rozdanie zaświadczeń – piątek 10.11.2023 salka na plebani godz. 1800 – prowadzenie: p. Robert Barski i ks. Proboszcz

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych oraz w intencjach Ojcach Świętego, przystąpią do spowiedzi i Komunii Świętej, mogą zyskać (każdego dnia) odpust zupełny dla jednej duszy czyścowej.

4. Modlitwa za zmarłych „Wypominki”:
   06.11. poniedziałek
       Zawada – 830 Różaniec z wypominkami i 900 Msza św.
   07.11. wtorek
       Krępa – 1600 Msza św. i po niej Różaniec z wypominkami
       Zawada – 1700 Różaniec z wypominkami
   08.11. środa
       Zawada -1630 – Różaniec z wypominkami i 1700 Msza św.
   09.11. czwartek
       Zawada – 1630 – Różaniec z wypominkami i 1700 Msza św.
   10.11. piątek
       Zawada 1630 – Różaniec z wypominkami i 1700 Msza św.
   11.11. sobota
       Zawada – 830 Różaniec z wypominkami i 900 Msza św.
   12.11. Niedziela
       Zawada – 830 Różaniec z wypominkami i 900 Msza św.
       Krępa – 1000. Różaniec z wypominkami i 1030 Msza św.

5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca:

  • zmiana tajemnic różańcowych – o 1130 Różaniec, 12.00 Msza św. W pierwszą niedzielę miesiąca Różaniec będzie o 1130, a na Mszy św. o 1200 zmiana Tajemnic Różańcowych. W pozostałe niedziele Różaniec będzie o 830.
  • Po Mszach św. możemy złożyć ofiary dla Parafialnej Caritas jako DAR SERCA dla najuboższych.

6. Zmiany godzin Mszy św. Od środy 1 listopada zmianie uległy godziny Mszy św.
w Zawadzie: Niedziela i święta – 900 (815. Godzinki, 830 Różaniec), 1200 i 1800; poniedziałek i sobota o godz. 900; środa, czwartek i piątek – 1700 (w sezonie zimowym). Pół godziny wcześniej Różaniec i spowiedź. Od maja do października w pierwsze soboty miesiąca Msze św. będą o 1800 z procesją fatimską. Zmiana tajemnic różańcowych – w pierwszą niedzielę miesiąca o 1130 Różaniec i 1200 Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych. Intencje już przyjęte będą odprawione wg nowego rozkładu.

7. W sobotę 11.11. Narodowe Święto Niepodległości – rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

8. Spotkanie z Polską – 10.11. w Sali gimnastycznej naszej szkoły o godz. 1700 spotkanie patriotyczne dla mieszkańców Zawady. Atrakcje: konkursy, występy dzieci, wspólne śpiewanie oraz kawiarenka – kiermasz ciast jako wsparcie dla Papieskiego Dzieła Misyjnego.

9. Za tydzień II niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na utrzymanie naszych kościołów.

10. Kawiarenka parafialna – trwają przygotowania sali pod kościołem pod otwarcie kawiarenki parafialnej. Potrzebujemy wyposażyć ją w niezbędny sprzęt: krzesła, ekspresy, czajniki oraz jednorazówki papierowe: kubki, talerzyki sztućce. Kawiarenka będzie otwarta po Mszach św. niedzielnych i w niedzielę po południu. Będzie służyła dla spotkań rodzinnych i młodzieżowych. Co tydzień będziemy prosić parafian o ciasto do kawy. Kto być chciał się włączyć w jej prowadzenie serdecznie zachęcam.

11. Kamera internetowa dla chorych w kościele – założony został w kościele światłowód więc działa już nasza kamera internetowa. Osoby chore i przebywające w domach tym sposobem mogą łączyć się ze wspólnotą parafialną. Transmisja jest dostępna na kanale YouTube – kamera Zawada. Służę pomocą w instalacji na tablecie lub smartfonie.

12. Dekoracje w kościele – poszukujemy osoby o zmyśle artystycznym, które mogłyby pomóc w przygotowaniu dekoracji związanych z rokiem liturgicznym. Zakupiłem już w tym celu roll-upy z obrazami okolicznościowymi.

13. Prowadzenie Kroniki Parafialnej – zachęcam do poprowadzenia Kroniki naszej parafii.

14. Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.

15. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

INTENCJE RÓŻAŃCOWE – LISTOPAD 2023

  • Papieska
    Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
  • Parafialna
    Za wszystkich zmarłych parafian, za zmarłych proboszczów i księży, którzy pracowali w naszej parafii.

Ostatnie wpisy

Archiwum