XXX Niedziela Okresu Zwykłego 29.10.2029

1. Modlitwa różańcowa. Kończy się miesiąc różańcowy. Dziękuję wszystkim za codzienną modlitwę.

 • – poniedziałek – dzieci i młodzież
  – wtorek – Krępa po Mszy św. o 1700

2. Katechezy chrzcielne –

 • 2 katecheza – „Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dzieci” – 3.11.2023 salka na plebani godz. 1800 – prowadzenie: p. Dariusz Golczyk

3. Relikwie bł. Rodziny Ulmów – Dzisiaj o godz. 1200 uroczyście wprowadzimy do parafii relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów i rozpoczniemy modlitwy za ich wstawiennictwem. Każdego 10 dnia miesiąca w rocznicę ich beatyfikacji będziemy modlić się za wstawiennictwem tej Błogosławionej Rodziny. Chętnych parafian zapraszam do ufundowania relikwiarza i obrazu, które zostaną umieszczone w naszej świątyni.

4. W najbliższą środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Zawadzie o godz. 9.00 i o godz. 12.00 na cmentarzu z procesją żałobną po cmentarzu. W Krępie Msza św. godz. 1030. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 1800 oraz nie czytamy „wypominek”. Zwyczajem lat ubiegłych w tym dniu będzie przeprowadzona kwesta na cmentarzu przez Radę Sołecką i Radę Parafialną. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na uregulowanie należności za wykonanie pokrycia dachu na kościele w Zawadzie.
Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych oraz w intencjach Ojcach Świętego, przystąpią do spowiedzi i Komunii Świętej, mogą zyskać (każdego dnia) odpust zupełny dla jednej duszy czyścowej.

5. Modlitwa za zmarłych „Wypominki”:

 • 02.11. czwartek – Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • Krępa – 1600 Msza św. i po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami
  • Zawada – 1700 Msza św. i po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami
 • 03.11. piątek
  • Krępa – 1600 Msza św. i po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami
  • Zawada – 1700 Msza św. i po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami
 • 04.11. sobota
  • Zawada 1500 – Msza św. i procesja na cmentarz z wypominkami
 • 05.11. Niedziela
  • Zawada – 1130 Różaniec z wypominkami
  • Krępa – 1000. Różaniec z wypominkami

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 • Pierwszy piątek miesiąca:
  • odwiedziny chorych od godz. 1000
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Zawadzie od 1530
  • Spowiedź św.: Zawada – 1645, Krępa 1545.
 • Pierwsza sobotę miesiąca:
  • Msza św. o godz. 1500 i po niej procesja na cmentarz z wypominkami
 • Pierwsza niedziela miesiąca:
  • zmiana tajemnic różańcowych – o 1130 Różaniec, 1200 Msza św. Po dyskusjach ustalono, że w pierwszą niedzielę miesiąca Różaniec będzie o 1130, a na Mszy św. o 1200 zmiana Tajemnic Różańcowych. W pozostałe niedziele Różaniec będzie o 830. Tym sposobem młode i starsze pokolenie parafian zjednoczy się we wspólnej modlitwie.
 • Po Mszach św. możemy złożyć ofiary dla Parafialnej Caritas jako DAR SERCA dla najuboższych.

7. Zbiórka dla ministrantów (co dwa tygodnie) – 04.11. sobota o godz. 10.00 w sali pod kościołem.

8. W poprzednią niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Zawada – 267 obecni/189 komunia; Krępa – 62 obecni/40 komunia. Razem 329 obecnych na 2200 parafian tj. 15% parafian, do komunii 229.

9. Zmiany godzin Mszy św. Od środy 1 listopada zmianie ulegają godziny Mszy św.

 • w Zawadzie: Niedziela i święta – 900 (815. Godzinki, 830 Różaniec), 1200 i 1800; poniedziałek i sobota o godz. 900; środa, czwartek i piątek – 1700 (w sezonie zimowym). Pół godziny wcześniej Różaniec i spowiedź. Od maja do października w pierwsze soboty miesiąca Msze św. będą o 1800
  z procesją fatimską. Zmiana tajemnic różańcowych – w pierwszą niedzielę miesiąca o 1130 Różaniec i 1200 Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych. Intencje już przyjęte będą odprawione wg nowego rozkładu.

10. Spotkanie Domowego Kościoła we wtorek 31.10. po Mszy św. i Różańcu w Krępie.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

12. Remont dachu kościoła w Zawadzie – trwa kładzenie dachówek na dachu kościoła. Roboty potrwają około dwóch tygodni. Koszt inwestycji to ok. 91000,00 zł. Dziękuję za dotychczasową ofiarność i prosimy o dalszą. Za wszystkich dobroczyńców będzie, co miesiąc odprawiana Msza św.

INTENCJE RÓŻAŃCOWE – LISTOPAD 2023
Papieska

 • Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

Parafialna

 • Za wszystkich zmarłych parafian, za zmarłych proboszczów i księży, którzy pracowali w naszej parafii.

 

Życzę błogosławionej niedzieli
Ks. Wojciech Lechów
administrator parafii

Ostatnie wpisy

Archiwum