IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

1. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św.

2. Podczas Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa, które mają nam pomóc w przeżywaniu tego szczególnego czasu. W piątek Droga Krzyżowa w Krępie o godz. 1700, w Zawadzie o 1730. W niedzielę, w kościele parafialnym przed Mszą św. o godz. 8:00 Godzinki o Męce Pańskiej, Gorzkie Żale w Krępie o godz. 1010, w Zawadzie o godz. 1140, serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. Uroczystość św. Józefa, ze wzg. Na to, że przypada ona w niedzielę, została przeniesiona wyjątkowo na poniedziałek 20 marca.

4. W piątek 24 marca rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które potrwają do niedzieli 26 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Dawid OMI z klasztoru w Obrze.

5. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W ten dzień można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6. W sobotę 25 marca od godz. 1630 w naszym kościele będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy wraz ze wspólnotą „Wieczernik” poświęcić ten czas na wspólną modlitwę w intencji Kościoła w Polsce, jak było to ogłaszane w komunikacie Bp. Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy za Kościół jak również poczęte dzieci, w których obronie poprzez modlitwę i zawierzenie stajemy.

7. Zielonogórska Miejska Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II wyruszy w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, o godz. 1900 sprzed kościoła konkatedralnego pw. św. Jadwigi Śląskiej, a zakończy się Apelem Maryjnym i wspomnieniami o Papieżu Polaku przed pomnikiem św. Jana Pawła II, przy kościele pw. Ducha Świętego. Wspominając 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, aby dać świadectwo naszej wiary, która przez lata była i wciąż jest umacniana świadectwem i nauczaniem świętego Papieża.

8. Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Zielonej Górze, której patronuje Jan Paweł II organizuje akcje, pt. „Moje spotkanie z Janem Pawłem II”. Polega ono na tym, że osoby chętne mogą wysłać na wskazany adres e-mail patronohp@gmail.com swoje ulubione zdjęcie z papieżem Polakiem. Następnie zebrane zdjęcia będą prezentowane podczas czuwania modlitewnego w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze, w dniu 02.04.2023 r. o godz. 2050. Inicjatywa ma na celu wyrażenie solidarności i wspólnoty wokół osoby Jana Pawła II.

9. Do wysyłanego zdjęcia należy dołączyć wypełniony formularz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku. Formularz do pobrania jest dostępny na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Zgodę i zdjęcie należy przekazać elektronicznie na wskazany wyżej adres e-mail lub osobiście w siedzibie LWK OHP (ul. Zamenhofa 1)

10. Zapraszamy młodzież na Dekanalny Dzień Młodych, który odbędzie się w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze, w Niedzielę Palmową – 02.04. Uroczysta Msza św. o godz. 1200, a po niej o godz. 1300 zapraszamy na koncert zespołu ewangelizacyjnego Full of Grace. Zakończenie poczęstunkiem po godz. 1400.

11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od 26 marca będą rozprowadzane palmy wielkanocne i paschaliki.

12. Szkoła Podstawowa w Zawadzie przygotowuje się do uroczystości 60-lecia budynku szkolnego. Zapraszamy wszystkich absolwentów, byłych pracowników i osoby, które były związane ze Szkołą w Zawadzie przez wszystkie te lata, by przyłączyły się do współorganizowania obchodów „60 lat budynku szkolnego w Zawadzie”. Ważnym punktem jubileuszu 60-lecia będzie wystawa „Szkoła w Zawadzie z dawnych lat”. Prosimy o wypożyczenie pamiątek z Waszych domowych archiwów (zdjęcia ze szkolnych lat, stare zeszyty i podręczniki, klasowe kroniki, stroje uczniowskie, tornistry, piórniki, itp.).

13. Dziękujemy za złożone w ubiegłym roku ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła. Pragniemy poinformować, że w miesiącu marcu i kwietniu będą zbierane składki na sprzątanie i wystrój kościoła na nowy rok rozliczeniowy. Wysokość składki pozostaje taka sama jak w ubiegłym roku i wynosi 60 zł od rodziny.

14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, za wszelką troskę o naszą parafię.

Konto parafialne
     nr
      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252

Ostatnie wpisy

Archiwum