IV Niedziela Okresu Zwykłego 29.01.2023

1. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św.

2. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska – „kolęda”. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli pod swój dach kapłana z Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny odbywały się na zaproszenie ale odwiedzałem też tych, którzy zapraszali podczas wizyty w dany dzień. Przyjęło więcej rodzin w porównaniu z ubiegłym rokiem, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję za złożone podczas wizyty ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Część z nich zostanie przeznaczona na kolejny etap renowacji instrumentu organowego.

3. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. Przynosimy ze sobą świece (gromnice). Taca w ten dzień przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych, proszę o zgłaszanie tych, którzy pragną przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. O godz. 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i Msza św. W Krępie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600, spowiedź św., o 1630 Msza św.

5. I sobota – o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Msza św.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka na potrzeby i działalność PZ Critas.

8. W terminie od 27.06 – 04.07. 2023 r., organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegółowe informacje są podane na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. By zachować wszelkie rezerwacje podane na dzisiejszy dzień, konieczne jest zgłoszenie przed końcem stycznia. Pierwsza wpłata w wysokości 30% ceny, pozostała kwota w maju.

9. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w Pielgrzymce do Medjugorje w dniach 13 – 19 marca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Zbigniewa w parafii MB Częstochowskiej.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, za wszelką troskę o naszą parafię.

Intencje Apostolstwa Modlitwy
Intencja ogólna:
     Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.
Intencja parafialna:
     Za chorych naszej parafii, by byli otaczani potrzebną opieką fizyczną i duchową.

Konto parafialne
     nr
     35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252

Ostatnie wpisy

Archiwum