XXV Niedziela Okresu Zwykłego 18.09.2022

1. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

3. W piątek 23 września rozpocznie się przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania dla osób z naszego dekanatu. Spotkania będą się odbywać w Konkatedrze – parafia pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze w każdy piątek o godz. 1900. Zaplanowany jest cykl 10 spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu. Dorośli, którzy chcieliby skorzystać proszeni są o zgłoszenie się do biura parafialnego po skierowanie proboszcza. Bez sakramentu bierzmowania nie można być rodzicem chrzestnym jak i w innych sprawach dotyczących wiary, brak tego sakramentu nie pozwala uczestniczyć w pełni w życiu sakramentalnym. Każdy sakrament musi być przyjmowany poprzez własną i dowolną decyzję.

4. Co dwa lata w IFT im. Edyty Stein w Zielonej Górze rozpoczynają się podyplomowe studia z teologii, które dają prawo do nauczania katechezy w szkole. Studia przeznaczone są dla osób posiadających przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, a więc de facto dla nauczycieli, którzy chcieliby uczyć katechezy jako drugiego przedmiotu. Szczegóły na stronie ift.zgora.pl oraz pod numerem telefonu 792 272 754 (Sekretariat IFT).

5. W sobotę 24. 09. 2022 r. odbywać się będzie 34 Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymka rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 1100. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie.

6. Wspólnota Pustynia w Mieście zaprasza na Nieszpory za Miasto w zielonej Górze, które będą celebrowane w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca w sobotę 24 września o godz. 1915.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy wraz ze wspólnotą Wieczernik na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1630, Mszę św. i Koronkę Pokoju.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, za wszelką troskę o naszą parafię.

Konto parafialne
     nr      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252

Ostatnie wpisy

Archiwum