Niedziela Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022

1. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św.

2. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy .

3. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podobnie jak nabożeństwa majowe, nabożeństwo czerwcowe odbywa się o godz. 1730 w Zawadzie i 1645 w Krępie.

4. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W czwartek w naszej parafii nasza młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Zapraszamy do modlitewnego towarzyszenia w tej uroczystości w intencji naszej młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Jak w każdą I niedzielę miesiąca możemy wspomóc złożoną ofiarą działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Dzisiaj 5 czerwca Mszą św. o godz. 1800 w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą codziennie do soboty 11 czerwca po Mszy św. o godz. 1800.

10. W tym roku przypada 50 lecie ustanowienia naszej diecezji. Uroczystości jubileuszowe będą powiązane z odpustem w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Rokitnie dnia 18 czerwca. Od godz. 1000 modlitwą Różańcową rozpoczną się obchody jubileuszu i odpustu. O godz. 1200 uroczysta suma pod przewodnictwem Bp polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Od czwartku, w ramach przygotowania do uroczystości diecezjalnych, rozpoczniemy nowennę do MB Rokitniańskiej.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, za wszelką troskę o naszą parafię.

Intencje Żywego Różańca
Ogólna: W intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

Parafialna: O dary Ducha Św., dobre wybory życiowej drogi dla młodzieży i o powołania kapłańskie i zakonne.

Konto parafialne
     nr
      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252

Ostatnie wpisy

Archiwum