XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

1. W budynku kościelnym obowiązuje konieczność zasłonięcia ust i nosa.

2. Spowiedź św. codziennie przed każda Mszą św.

3. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to zarazem Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego seminarium.

4. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami) za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi: „O Jezu najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego…”.

5. Dzisiaj również święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu “Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich bez względu na wiek czy wykształcenie; zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia począwszy od godz. 930 do godz. 1250 w Zielonej Górze, począwszy od 4 grudnia br. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: ift.zgora.pl.

7. W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Grodowcu i Rokitnie odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcam do organizowania grup młodzieży i uczestnictwa w tych wydarzeniach. Ze względów organizacyjnych, proszę o zgłoszenie grupy do dnia 30 listopada, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj: Formularz zgłoszeniowy AWM 2021. Wszyscy uczestnicy czuwania otrzymają ciepły posiłek. Koszt posiłku dla jednej osoby wynosi 7 zł. Kwotę odpowiednią do ilości osób należy wpłacić w recepcji, w dniu spotkania.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w „Rekolekcjach Pielgrzymkowych”. Rekolekcje odbywają się w kolejnych parafiach:
     – 26. 11. 2021 – parafia p.w. św. Józefa w Zielonej Górze., godz. 1830
     – 03. 12. 2021 – parafia p.w. MB Ostrobramskiej, Drzonków – Zielona Góra, godz. 1800
     – 10. 12. 2021 – parafia p.w. św. Franciszka w Zielonej Górze, godz. 1800
     – 17. 12. 2021 – parafia p.w. św. Jadwigi Śląskiej, godz. 1800, zakończenie modlitwa Akatystu do NMP.

Konto parafialne
     nr      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252

Ostatnie wpisy

Archiwum