XXV Niedziela Okresu Zwykłego 20.09.2020

1. W budynku kościelnym obowiązuje konieczność zasłonięcia ust i nosa.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. W dzisiejszą niedzielę (III niedzielę miesiąca) odbywa się Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę.

4. Jak było wcześniej zapowiadane dzisiejszej niedzieli w naszej parafii ma miejsce zbiórka środków na cele parafialne. Została ona przeniesiona wyjątkowo z poprzedniej niedzieli. Jednocześnie w kościołach naszej diecezji są zbierane ofiary na KUL i IFT im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

5. W środę 23 września po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w Mszy św. i do pierwszego spotkania po dłuższej przerwie.

6. W piątek 25 września, jak co miesiąc, zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Panu Bogu za popełnione grzechy. Odbywający się w parafii „WIECZERNIK” to przede wszystkim okazja do trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

7. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin w dniach 26-27 września. Koszt: 220 zł. od osoby. Cena zawiera przejazd autokarem, posiłki, nocleg i ubezpieczenie. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 792 495 788. Zapraszamy małżonków, rodziny i wszystkie osoby chętne.

8. W związku ze wzrostem zakażeń Covid 19 na terenie naszej diecezji, planowana pielgrzymka nauczycieli do Rokitna zostaje odwołana. W sobotę 26 września w Sanktuarium w Rokitnie na Mszy św. o godz. 1100 Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli ks. Krzysztof Hołowczak, odprawi Mszę św. za wszystkich pracowników oświaty, a na końcu Mszy razem z Panią Kurator Oświaty – Ewą Rawą, zawierzy wszystkie sprawy nauczycielskie Matce Bożej Rokitniańskiej. Zapraszamy nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty do duchowej łączności modlitewnej w sobotę 26. Września, i do modlitwy za polską szkołę i ustanie pandemii koronawirusa.

9. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Konto parafialne
     nr      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252

Ostatnie wpisy

Archiwum