XXIII Niedziela Okresu Zwykłego 06.09.2020

1. W budynku kościelnym obowiązuje konieczność zasłonięcia ust i nosa.

2. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 1030 w Krępie i godz. 12:00 w Zawadzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca możemy na ręce przedstawicieli CARITAS złożyć ofiary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jest to „dar serca”, przez który możemy tworzyć wspólnotę, myśląc o naszych bliźnich.

4. We wtorek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Msza św. w ten dzień zostanie odprawiona o godz. 1700 oraz dodatkowo o godzinie 900 Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert orkiestry. Zagra dla nas ODWD czyli: Orkiestra Dęta Włodka Dyrygenta. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego świętowania ku czci Matki Bożej. W tym dniu pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.

5. Ze względu na zaistniałą sytuację zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zgodnie z zaleceniami Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, została przeniesiona na dzień 13 września. Po mszy św. można złożyć na ten cel ofiarę do puszek. Z tego powodu zbiórka środków na cele parafialne, wyjątkowo nie będzie miała miejsca w II niedzielę lecz w III niedziele miesiąca.

6. Powstała propozycja, by pomimo panującej sytuacji, podejmować formy zaangażowania w formację duchową szczególnie młodzieży bierzmowanej i tych, którzy zakończyli pewien etap przygotowania i przyjęcia sakramentów świętych. Dlatego proponujemy w każdy III czwartek miesiąca po Mszy św. krótka Adorację Najświętszego Sakramentu. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy pragną poświęcić chwilę czasu trwając przed Jezusem, ale w szczególności zapraszamy młodzież bierzmowaną jak i pozostałych uczniów i studentów. Najbliższa adoracja będzie 17. 09. 2020.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Dziękuję wszystkim parafianom i przebywającym w gościnie za obecność i wspólną modlitwę, za złożone dary i troskę o naszą świątynię. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia niech Pan Bóg błogosławi, a Maryja pomaga wiernie kroczyć drogami naszego powołania.

Konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646 252

Ostatnie wpisy

Archiwum