XXII Niedziela Okresu Zwykłego 30.08.2020

1. W budynku kościelnym obowiązuje konieczność zasłonięcia ust i nosa.

2. Po dłuższej nieobecności dzieci w szkole spowodowanej pandemią, rozpoczynamy nowy rok szkolny z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Pierwszego września dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym zaprasza najmłodsze klasy (I-III) do szkoły na godz. 900. Po spotkaniu z wychowawcami w szkole, dzieci udają się do kościoła na Mszę św., która rozpocznie się o godz. 1000. Klasy IV-VIII przychodzą na godz. 1000 do kościoła, gdzie wspólnie rozpoczniemy Mszą św., prosząc o uświęcenie tegorocznego trudu edukacyjno-wychowawczego. Następnie, uczniowie udają się do szkoły na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na wspólna modlitwę. Pamiętajmy o zachowaniu zaleceń sanitarnych (dezynfekcja rąk, maseczki oraz dystans społeczny).

3. 1-go września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w tym dniu o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. W pierwszy piątek miesiąca możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Zawadzie od godz. 1530 / w Krępie adoracja od godz. 1600 – w czasie adoracji czas na spowiedź.

6. W pierwszy piątek odwiedzę chorych – proszę o zgłoszenie tych chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca 5 września modlitwa ekspiacyjna rozpocznie się Wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Msza św. o godz. 1800 – procesja Fatimska ok. godz. 1930.

8. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca możemy na ręce przedstawicieli CARITAS złożyć ofiary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jest to „dar serca”, przez który możemy tworzyć wspólnotę, myśląc o naszych bliźnich.

9. Za Tydzień po mszach św.: 1030 i 1200 – zmiana tajemnic różańca świętego.

10. 8 września, w święto Narodzenia NMP, przypada nasz parafialny odpust. Msza św. w ten dzień zostanie odprawiona o godz. 1700. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert orkiestry. Zagra dla nas ODWD czyli: Orkiestra Dęta Włodka Dyrygenta. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania ku czci Matki Bożej.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Komunikat dot. Powszechnego Spisu Rolnego:
W związku z prośbą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze informujemy, że z dniem 1. września rozpocznie się w Polsce Powszechny Spis Rolny, który służy m.in. do opracowywania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających gospodarstwa rolne w województwie lubuskim o wypełnienie obowiązku spisowego w jednej z trzech metod: samospisu przez internet, spisu przez telefon oraz w trybie bezpośrednich wizyt rachmistrza spisowego.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: spisrolny.gov.pl

Konto parafialne
     nr      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646 252

Ostatnie wpisy

Archiwum