VI Niedziela Okresu Wielkanocnego 17.05.2020

1. Z racji wprowadzenia szczególnych środków ostrożności – proszę o zastosowanie się do zaleceń Państwowych – w budynku kościelnym odbywać się będą Msze św. jedynie przy obecności – 50 osób(Zawada – z wyłączeniem posługujących) i 21 osób(Krępa – z wyłączeniem posługujących) – konieczność zasłonięcia ust i nosa. Zachęcam do duchowego uczestnictwa i jedności przez środki masowego przekazu i komunię św. duchową. Nie popełniamy grzechu rezygnując z fizycznej obecności w kościele.

2. Proboszcz jest obecny cały czas pod nr tel. 512 646 252

3. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe – Zawada codziennie godz. 1745 (sob. godz. 845) / Krępa codziennie godz. 1630 (wyjątkiem jest niedziela godz. 1015).

4. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się 31 maja br. na mszy św. o godz. 1330. Na tę Mszę św. zapraszamy jedynie Dzieci Rocznicowe i ich Rodziców.
Odwołana zostaje w tym roku kolonia dla dzieci – wyjazd do Karpacza przekładamy na przyszłoroczne wakacje.

5. Jutro przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II – zapraszam do modlitewnej wdzięczności za naszego św. Rodaka i Patrona. Tego dnia pragnę poświęcić nową kapliczkę Maryjną przy naszym kościele w Zawadzie.

6. Kolejna transmisja mszy św. przez stronę Facebook w niedzielę 24 maja o godz. 12.00.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Chcąc wspierać naszą wspólnotę parafialną zapraszamy do dokonywania wpłat na konto parafii (opisując wpłatę jako darowizna można rozliczyć ją w podatku). Przypomnę, że ofiary te nie są pieniędzmi „dla księdza” tylko środkami, którymi utrzymujemy funkcjonowanie parafii. Za troskę o naszą wspólnotę i w imieniu wspólnoty dziękuje.

9. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 1800 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

10. Komunikat – skrót – całość komunikatu przed święceniami prezbiteratu do przeczytania w gablocie oraz na stronie internetowej

Zapowiedzi:
     II – Świt Łukasz i Joanna Janeczek zamieszkali w Jeleniej Górze
     II – Krzemiński Bartosz i Rutkowska Magdalena zamieszkali w Krępie

Konto parafialne
     nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum