III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

1. W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności, które przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zachorowań. Zachęcam więc wszystkich wiernych do przestrzegania zaleceń wydawanych w tej materii przez władze publiczne.

2. Z racji wprowadzenia szczególnych środków ostrożności – proszę o zastosowanie się do zaleceń Państwowych – w budynku kościelnym odbywać się będą Msze św. jedynie przy obecności – 28 osób(Zawada) i 14 osób(Krępa) – konieczność zasłonięcia ust i nosa. Zachęcam do duchowego uczestnictwa i jedności przez środki masowego przekazu i komunię św. duchową. Nie popełniamy grzechu rezygnując z fizycznej obecności w kościele. Duchową jedność zachowujemy również w modlitwie różańcowej – Proboszcz będąc sam w kościele o godz. 2030 każdego dnia jednoczy się ze swoją Parafią i Kościołem na tej modlitwie.

3. Proboszcz jest obecny cały czas na plebanii i pod nr tel. 512 646 252 – w razie potrzeby posługi sakramentalnej wobec chorych proszę o kontakt tel.

4. Aktualnie praca trawa w Krępie gdzie dokonujemy prace izolacyjne, elewacyjne kościoła oraz odnowienie kapliczki. Wszystkie te prace oraz wykonawców zawierzamy naszej Patronce Niepokalanej.

5. W pierwszy piątek miesiąca możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Zawadzie od godz. 1530 o godz. 1500 w Zawadzie dodatkowa msza św. / w Krępie adoracja od godz. 1600 – w czasie adoracji czas na spowiedź / Tego dnia odwiedzę chorych proszę o zgłoszenie telefoniczne dyspozycyjności /

6. W pierwszą sobotę miesiąca 2 maja modlitwa ekspiacyjna rozpocznie się mszą św. o godz. 16.00 po niej trwa modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30 – kolejna msza św. o godz. 1800 i ostatnia część różańca św. Z racji przypadającej niedzieli wielkanocnej na dzień 3 maja – przeniesione są obchody NMP Królowej Polski na 2 maja (msze św. o godz. 10.30 w Krępie oraz 1600 i 1800 w Zawadzie).

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiany tajemnic różańca świętego nie odbędzie się. Proszę Róże Różańcowe o trwanie kolejny miesiąc w modlitwie przy swojej tajemnicy podejmując intencje (o ustanie epidemii, za wszelkie ofiary pandemii, za wszystkie służby i rządzących oraz o łaskę deszczu)

8. Dla kościoła filialnego w Krępie kolejna niedziela to odpust Dobrego Pasterza. Msze św. w Krępie o godz. 930/1030/1130 – cały dzień kościół będzie otwarty zapraszamy do nawiedzania naszej świątyni na osobistą modlitwę.

9. Kolejne transmisje mszy św. przez stronę Facebook w pierwszą sobotę miesiąca 2 maja o godz. 1800 oraz niedzielę 3 maja o godz. 1200.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Chcąc wspierać naszą wspólnotę parafialną zapraszamy do dokonywania wpłat na konto parafii (opisując wpłatę jako darowizna można rozliczyć ją w podatku). Przypomnę, że ofiary te nie są pieniędzmi „dla księdza” tylko środkami, którymi utrzymujemy funkcjonowanie parafii. Za troskę o naszą wspólnotę i w imieniu wspólnoty dziękuje.

Konto parafialne
     nr      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum