Słowo na czwartek 2 kwietnia

 
 
 
 
 
“Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał go i ucieszył się”
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziś Jezus w ewangelii ukazuje Abrahama, który zachowuje naukę Bożą i zostaje szczególnie wybrany – jest ojcem wiary dla Narodu Wybranego, zostaje przewodnikiem. Dziś mija 15 lat, jak nasz “ojciec” idzie do nieba, do domu Ojca. Jego obecność, nauczanie, sposób modlitwy, wrażliwość na człowieka, wszystko to zachwyciło mnóstwo narodów. Wielu nawróciło się, zobaczyło inny obraz Kościoła. Dziękujemy Mu za ten przykład wiary, zaufania i miłości. Dziś Go prosimy za nami, za światem – niech wyprasza cud. Niech nawraca się świat, niech wraca wzajemna miłość i szacunek.
Ojcze nasz, który jesteś w niebie – posłuchaj “ojca naszego”, który jest w niebie.
 

Ostatnie wpisy

Archiwum