Słowo na sobotę 14 marca

Witajcie Owieczki,
dwa lata temu przyszedłem do naszej parafii – od 2012 jestem diecezjalnym duszpasterzem rodzin – a na zdjęciu to moje małe oratorium przy ikonie patrona moich urodzin św. Benedykta z Nursji  w plebanijnej Zawadzie. Dziś czytałem w kościele ewangelię o Miłosiernym Ojcu – czy też powrocie Marnotrawnego – czy kazaniu dla Starszego Brata – ja dziś znów klęczałem w swoim oratorium, a nie robiłem tego już od dawna, przez pracę i ciągłe zabieganie. Wróciłem. W obliczu wszystkiego co dzieje się teraz na świecie również wróć! Odkryj swoje miejsce w domu, z rodziną, bliskimi mieszkającymi pod dachem, może będziecie mieć na to więcej czasu. Niech to co nas dzieli pozornymi odległościami, murami domów i kościołów, brakiem dotyku i być może sakramentów – zniweczy przez jedność duchową. Tu nie stawiajmy murów. Celebrujmy w tym czasie i przyjmujmy sakrament jakim jest Kościół. Tam objawia się nie inny – lecz ten sam Jezus. Błagajmy Go wspólnie za siebie nawzajem. Duchowa Komunia św. to Twoje pragnienie – Macie je? Zatroszczcie się proszę o swoich w domu, o zdrowie swoje i bliskich, uważajcie na siebie.
Wasz pasterz, który jest teraz blisko
ks Mariusz