XXVII Niedziela Okresu Zwykłego 06.10.2019

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

2. Można u przedstawicieli CARITAS złożyć dar serca dla najuboższych. Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 1800 na plebanię.

3. Trwa miesiąc październikowej modlitwy różańcowej – proszę poszczególne wspólnoty o prowadzenie modlitwy w Zawadzie i Krępie. Lista wspólnot na plakacie w gablocie.
4. Pn i Wt – dzieci / Śr – dzieci rocznicowe / Czw – młodzież, która miesiąc temu otrzymała sakrament bierzmowania (po mszy spotkanie na plebanii) / Pt – grupa starsza przygotowująca się do bierzmowania (po mszy spotkanie na plebanii / Sob – „Róża Rodziców” / Ndz – Apostolat Zbawczego Cierpienia.

5. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w ZG zapraszają całą społeczność parafii na uroczystość nadania szkole imienia „Lubuskich Rodzin Katyńskich”. Msza św. z poświęceniem nowego sztandaru odbędzie się jutro o godz. 1000.

6. Jutro o godz. 1900 w kościele rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii św. Józefa w Zielonej Górze.

7. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że “z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.

8. W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele parafialnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg: godz. 1730 Różaniec / 1800 Msza / po mszy św. adoracja najświętszego sakramentu w ciszy do godz. 2100.

9. W przyszłym tygodniu II niedziela miesiąca – możemy u przedstawicieli rady parafialnej złożyć ofiarę na potrzeby parafii.

10. 30 października w środę odbędzie się ostatnie podsumowujące spotkanie rady parafialnej. Zgodnie z zasadami KPK w parafii winny być dwie rady: duszpasterska i ekonomiczna, którym przewodzi ks. Proboszcz. W radzie duszpasterskiej znajdują się osoby z urzędu, nominacji i wyboru. Zapraszam osoby chętne do uczestnictwa w radzie do kontaktu z proboszczem.

11. Podczas ostatniej rady – obok decyzji o jej rozwiązaniu – podjęta została dyskusja o przyszłorocznym porządku mszy św. w sobotę i poniedziałek (aby wrócić do praktyki sprzed lat gdzie msze w tych dniach odprawiane były przed południem – np. godz. 900 – proszę o uwagi i komentarze w tym temacie).
 
12. W październiku wyjątkowo porady prawne w bibliotece w Zawadzie będą 28.10. w godz. 1330 -1600. Za zmianę bardzo przepraszamy.

13. Seminarium w Paradyżu zaprasza wszystkich diecezjan na dzień 12 października do udziału w Akatyście ku czci Matki Bożej 1700 – Różaniec / 1800 – Msza św. / 2000 – Akatyst.
 
14. Zapraszamy małżeństwa do udziału w rocznej formacji w ramach KANA WELCOME prowadzonej w Zielonej Górze przez katolicką wspólnotę Chemin Neuf. Jest to cykl 9 spotkań w ciągu roku szkolnego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w małych grupach po 3-4 małżeństwa. Tematy spotkań: kluczowe dla każdego małżeństwa – komunikacja w małżeństwie, rozwiązywanie konfliktów, pieniądze, czas wolny i praca, relacje z rodzicami i teściami, itp. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne i niesakramentalne, niezależnie od stażu małżeńskiego. Spotkanie otwarte dla małżeństw zainteresowanych – Niedziela 13 X godz. 1600 Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Szmaragdowa 2, Zielona Góra (Jędrzychów) – sala pod kościołem. Kontakt tel.: 603653636.

15. Pielgrzymka po Węgrzech – szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej  https://wnk.diecezjazg.pl/pielgrzymki/ .

16. Rekolekcje biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w parafii p.w. św. Klemensa w Głogowie w dniach 11-12 października (piątek-sobota). W programie m.in. konferencje biblijne, praca w grupach z Pismem św., indywidualne rozważanie słowa Bożego, wspólne posiłki. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.ubiblijnieni.pl.

17. Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza młodzież męską od 14 roku życia na spotkania zatytułowane: Gdzie jesteś? Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach od 18 do 20 października. Informacja: www.paradisus.pl Zgłoszenia: jackowka@paradisus.pl Koszt: 50 zł.

18. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu odszedł do Pana:
     + Zbigniew Jankowski – pogrzeb odbył się piątek na CK Zawada

Konto parafialne
     nr                 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     nr tel. kom. 512 646 252
     mail:            zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum