XXIV Niedziela Okresu Zwykłego 15.09.2019

1. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tej uroczystości odpustowej. /Piekącym ciasta, gotującym żurek, przygotowującym plac i kościół, dekorującym świątynię, śpiewającym, służącym, zbierającym ofiary i wszystkim ofiarodawcom/.

2. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za Wasz dar serca dla parafii /z darów od bierzmowanych zebrano 1400 zł/.

3. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawiciela Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. dra Andrzeja Paś, który przedstawił sytuację prześladowanych chrześcijan na świecie. Po mszy św. możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie.

4. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. 17 września – dzień Sybiraka. 

6. W środę 18 września św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy tego dnia dzieci i rodziców, którzy rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców w salce na plebanii.

7. W najbliższą sobotę 21 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn w Międzyrzeczu w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.

8. Wspólnota „Wieczernik” jak co miesiąc zaprasza  25 tego miesiąca do wspólnej modlitwy – rozpoczęcie czuwania o godz. 1630. Szczegółowy plan na plakacie.

9. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT.

10. Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie organizuje pielgrzymkę dla małżeństw na Jasną Górę w ramach XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin w dniach 21-22 września 2019 r. Wyjazd z Sulechowa 21 września o godz. 630. Koszt 180 zł. (przejazd autokarem, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie). Zapisy w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie lub pod numerem telefonu: 792495788.
W dniach 27-29 września 2019 roku w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw Dialog we Dwoje organizowane przez stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Rekolekcje te to dwudniowe spotkanie, w czasie którego można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź. W czasie tego spotkania można doświadczyć dialogu, przezwyciężyć trudności we wzajemnej komunikacji w małżeństwie, nauczyć się rozmawiać ze sobą. Spotkania te mają charakter rekolekcji zamkniętych, a przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Pomagają przezwyciężać codzienne trudności i cieszyć się miłością na co dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informacje i zapisy: Email: zgora@spotkaniamalzenskie.pl Telefon: 607180 539

11. Pielgrzymka po Węgrzech – szczegółowe informacje w gablocie.

12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi:
     Paulina Kuczak i Dawid Borek – zam. w Zielonej Górze par. pw. św. Franciszka – zapowiedź I

Konto parafialne
     nr                 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     nr tel. kom. 512 646 252
     mail:            zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum