XXIII Niedziela Okresu Zwykłego 08.09.2019

1. Dziś uroczystość odpustowa na naszej parafii. O godz. 1200 zostanie odprawiona przez Biskupa Pawła Sochę suma odpustowa i udzielony sakrament bierzmowania. Wydarzenie to jest również dla nas zwyczajowo dniem dożynkowego dziękczynienia za plony. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tej uroczystości.

2. Dziś II niedziela miesiąca możemy u przedstawicieli Rady Parafialnej złożyć ofiarę na potrzeby parafii.

3. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawiciela Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. dra Andrzeja Paś, który przedstawi sytuację prześladowanych chrześcijan na świecie. Po mszy św. możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie.

4. Bezpłatne porady prawne w Zawadzie w bibliotece jutro – w godz. 1330-1600.

5. Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie organizuje pielgrzymkę dla małżeństw na Jasną Górę w ramach XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin w dniach 21-22 września 2019 r. Wyjazd z Sulechowa 21 września o godz. 630. Koszt 180 zł. (przejazd autokarem, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie). Zapisy w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie lub pod numerem telefonu: 792495788.

6. W dniach 27-29 września 2019 roku w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw Dialog we Dwoje organizowane przez stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Rekolekcje te to dwudniowe spotkanie, w czasie którego można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź. W czasie tego spotkania można doświadczyć dialogu, przezwyciężyć trudności we wzajemnej komunikacji w małżeństwie, nauczyć się rozmawiać ze sobą. Spotkania te mają charakter rekolekcji zamkniętych, a przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Pomagają przezwyciężać codzienne trudności i cieszyć się miłością na co dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informacje i zapisy: Email: zgora@spotkaniamalzenskie.pl Telefon: 607180 539.

7. Komunikat Bp – Polska pod Krzyżem / wywieszony w gablocie/.
14 września w naszej parafii po Mszy św. wieczornej nastąpi adoracja krzyża oraz procesja pod krzyż misyjny gdzie odśpiewamy suplikację.

8. Komunikat WNK / wywieszony w gablocie.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu odeszła do Pana zamieszkała w Gnieźnie.
     +Elza Trzmielewska – pogrzeb CK Zawada godz. 1300 poniedziałek 09.09.br.

Konto parafialne
     nr                 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     nr tel. kom. 512 646 252
     mail:            zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum