Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019

1. Nabożeństwa Czerwcowe/ codziennie – Krępa godz. 1630 / Zawada godz. 1730.

2. Dziś w naszej parafii uroczystość – Rocznicy przyjęcia przez dzieci I Komunii św. Zapraszamy na mszę św. o godz. 1200 (nabożeństwo czerwcowe Krępa godz. 1010 / Zawada 1140).

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – możemy złożyć DAR SERCA dla potrzebujących na ręce Parafialnego Caritas / Zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej

4. W najbliższy czwartek dzieci po I Komunii Św. wyjeżdżają na pielgrzymkę do Rokitna.

5. W piątek – I piątek miesiąca – odwiedzę chorych od godz. 800 /zapraszam do zgłoszenia chorych w zakrystii/

6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w Zawadzie: od godz. 1530 do 1730 / w Krępie od godz. 1600 (1630 nabożeństwo) do 1700.

7. Kurs przedmałżeński w Konkatedrze rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca Mszą św. o godz.1800. Spotkania codziennie po Mszy św. wieczornej.

8. Za tydzień II niedziela miesiąca – możemy złożyć ofiary na potrzeby parafii u przedstawicieli Rady Parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Zielonej Górze Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy o godzinie 1200 na mszę św. do kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela. Po Eucharystii ok. godz. 1300 wyruszymy deptakiem zielonogórskim pod Ratusz. Zapraszamy całe rodziny do barwnego korowodu, w którym obecność jest manifestowaniem chrześcijańskich wartości życia i rodziny. Kończąc marsz włączymy się w koncert Orkiestry Dętej Zastal.

10. Przyjaciele Miłości Miłosiernej i Fundacja Theosis zapraszają w piątek 7 czerwca do kawiarni „Pod Aniołami” przy parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze na konferencję „Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego”. Na czym polega rozwój w ujęciu chrześcijańskim? Jak pracować a jak nie pracować nad sobą? Czy nie ulegamy herezji samozbawienia? Dk. Marcin Gajda odpowie między innymi na te pytania. Początek konferencji o godz. 1700. Wstęp 20 zł. Przeznaczone na rzecz fundacji Theosis

11. W dniu 8 czerwca (sobota) o godzinie 1000 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Os. Pomorskim odbędą się warsztaty pod nazwą Owocowanie połączone z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne. Są one poświęcone problematyce rozwoju wewnętrznego i duchowego (m.in. identyfikacji przeszkód blokujących rozwój). Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego

12. Zapraszamy na koncert charytatywny ” DLA ŁUKASZA…” – Łukasz Gębicki mieszkaniec Zaboru potrzebuje pomocy. Łukasz będąc w pracy w Belgii zachorował na zapalenie mózgu w wyniku czego zapadł w śpiączkę i nie może się wybudzić. Koszty leczenia w Belgi, transport medyczny do Polski oraz bieżące leczenie to koszt ponad 350 tys. Cała społeczność gminy Zabór pomaga jak może aby uzbierać pieniądze dla Łukasza. Dlatego też zapraszamy serdecznie wszystkich parafian parafii pw. Narodzenia NMP na koncert charytatywny, który odbędzie się 7 czerwca (piątek) o godz. 1800 na placu przy muszli koncertowej w Zaborze.

13. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

Zapowiedzi:
     Agnieszka Cisek i Dariusz Wijata (z Zielonej Góry – Zawada)
     Martyna Ciechanowicz i Paweł Kośmider (z Warszawy)
     Iga Momot i Bartosz Dwornik (z Poznania)

Konto parafialne
     nr                 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     nr tel. kom. 512 646 252
     mail:            zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum