Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

1. Dzisiaj Zmartwychwstanie Pańskie. W dniu dzisiejszym o godz. 600 Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Rezurekcja, połączona z procesją ku czci Zmartwychwstałego Pana, o godz. 1030 Msza Św. w Krępie, o godz. 1200 w Zawadzie. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800 – Podczas Mszy w Oktawie Wielkanocy modlimy się NOWENNĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

2. W dniu jutrzejszym Poniedziałek Wielkanocny – II dzień w Oktawie Świąt Wielkiej Nocy. Msze Św. w Zawadzie o godz. 800, 1200 (Nie będzie Mszy św. o godz. 1800), w Krępie 1030. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczno – Filozoficzny im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

3. We wtorek patronalne święto ks. Wojciecha – już dziś składamy My życzenia i zapewniamy o modlitwie. We wtorek na mszy św. w Krępie będziemy mieli szansę, aby osobiście złożyć Mu życzenia.

4. W środę po mszy św. wieczornej zapraszam na katechezę rodziców dzieci komunijnych – katecheza odbędzie się w kościele.

5. W czwartek w 25 dzień miesiąca – wspólnota Wieczernik zaprasza nas na czuwanie modlitewne przy Zmartwychwstałym. Początek czuwania o godz. 1630. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. W piątek w oktawie świąt nie obowiązuje post.

7. W najbliższą sobotę 27 kwietnia – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej w Paradyżu. Nasi ministranci wyjeżdżają autokarem na to wydarzenie – podczas pielgrzymki odbywa się finał ligi ministranckiej – życzymy naszym ministrantom wygranej.

8. W przyszłą Niedzielę, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu po Mszy św. możliwość ucałowania Relikwii Św. Siostry.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji.

10. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wszystkich Parafian, którzy pomogli w przygotowaniach kościoła na Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas na Adorację, modlitwę i czuwanie. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, szafarzom, połączonej scholii, lektorom i ministrantom młodzieży i wszystkim którzy pełnili straż u Bożego Grobu przez całą noc, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do duchowego ubogacenia tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

11. Każdego z nas poruszył obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Nasz smutek jest tym większy, im większa jest miłość do naszych polskich katedr. Na prośbę Przewodniczącego KEP, abpa Stanisława Gądeckiego, każdy z nas może włączyć się w pomoc Francuzom w odbudowie paryskiej katedry poprzez zbiórkę sms-ową oraz poprzez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. Szczegóły na tablicy ogłoszeń

12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

Konto parafialne
     nr                 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     nr tel. kom. 512 646 252
     mail:            zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum