II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

1. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:
     Droga Krzyżowa w piątki: w Zawadzie o godz. 1730 / w Krępie godz. 1630,
     Gorzkie Żale w niedzielę: w Zawadzie o godz. 1715 / w Krępie o godz. 1010 /ofiary/.

2. Dziś zbiórka do puszek na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

3. Dziś na mszy św. w Krępie oraz w Zawadzie o godz. 1200 poświęcenie książeczek dla dzieci przed I Komunią św.

4. Rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa – nasz dekanat jest zaproszony do wspólnej modlitwy przy obrazie 9 i 10 kwietnia w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Szczegółowy plan na plakacie.

5. 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – msza św. w Krępie o godz. 1630.

6. Również 19 marca tj. wtorek o godz. 1730 na zebraniu wiejskim będą wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej.

7. Gratulujemy starszym ministrantom, którzy wczoraj wygrywając mecz z parafią Płoty 5:2 zakwalifikowali się do kolejnego etapu Ligii Ministranckiej.

8. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy rozpoczyna projekt „Szkoła Rekreacji” – cotygodniowe zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych – szczegółowe informacje na plakatach i w szkole.

9. W przyszłą niedzielę w Zielonej Górze rozpoczyna się Festiwal Życia – który corocznie staje się apelem i formacją w temacie ochrony życia oraz promocji rodziny. Podczas Festiwalu zapraszamy: do przeprowadzenia badań kontrolnych, wysłuchania prelekcji o towarzyszeniu przy umieraniu, na spektakl klerycki – szczegółowy program na plakatach.

10. Za tydzień w poniedziałek 25 marca będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa również podczas mszy św. w parafii św. Józefa w Zielonej Górze o godz. 1830. Także w naszej parafii będzie można włączyć się do tej krucjaty modlitewnej przez wpisanie się do księgi – oraz podczas mszy czuwania ze wspólnotą Wieczernik.

11. Grupy Różańcowe Modlitwy za Ojczyznę Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Rekolekcjach dla Mężczyzn, które odbędą się w Długiem k/Strzelec Krajeńskich, w Ośrodku Kolonijnym, w dniach od 22 do 24 marca br. W rekolekcjach udział wezmą m. in. bp Paweł Socha, p. Maciej Bodasiński – organizator „Wielkiej Pokuty” i „Różańca do Granic” oraz duszpasterze naszej diecezji. Ideą przewodnią rekolekcji jest działalność w parafiach wspólnot męskich, które wezmą odpowiedzialność za ewangelizację i obronę Kościoła. Początek: piątek, 22.03 – Droga Krzyżowa o godz. 1730. Zakończenie w niedzielę, 24.03 obiadem o godz. 1230. Koszt uczestnictwa – 120 zł. Zapisy – Janusz Łowigus, tel. 696055229.

12. W dniach 22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu “Uzdrowienia Chorych”, koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Ks. Rafał Zendran – tel. 722 322 122.

13. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

14. W tym tygodniu odeszli do Pana:
     +Matecki Wojciech
     +Przybyłek Marianna

Konto parafialne
     nr                 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     nr tel. kom. 512 646 252
     mail:            zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum