III Niedziela Zwykła 27.01.2019

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
2. W piątek od godz. 800 odwiedzę naszych chorych – proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 1330 do godz. 1500 w Zawadzie.

3. W I sobotę miesiąca przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej wypełniając orędzie Fatimskie. W Zawadzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 13 00 – modlitwa do godz. 1500, po Koronce do Bożego Miłosierdzia odprawimy Mszę św. / Msza w Krępie o godz. 1630. W czasie mszy św. w Zawadzie i w Krępie nastąpi poświęcenie świec – zapraszamy do tego obrzędu dzieci z klasy II SP, jako kolejny etap przygotowania do I Komunii Św.

4. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca – u dyżurujących przedstawicieli CARITAS możemy złożyć swój Dar Serca dla potrzebujących naszej parafii.

5. Od jutra wznawiamy czas wizyty duszpasterskiej – msze wieczorne w Zawadzie o godz. 1500 początek wizyty od pon. do piątku od godz. 1530:
     – pon. 28 stycznia – ul. Wrzosowa, ul. Sosnowa
     – wt. 29 stycznia – ul. Papiernicza, ul. Kościelna
     – śr. 30 stycznia – ul. Stolarska, ul. Słoneczna, ul. Kręta, ul. Krótka
     – czw. 31 stycznia – ul. Leśna
     – pt. 1 lutego – ul. Akacjowa
     – sob. 2 lutego (od godz. 900) – ul. Osiedlowa 1-22

6. Tradycją lat ubiegłych ogłaszamy o możliwości pomocy przy rozliczeniu zobowiązań podatkowych. W tym celu można kontaktować się z Panią Barbarą Biegasiewicz. Zachęcamy do przekazania 1% podatku z PIT dla osób potrzebujących z naszej parafii, czy to dla Bartosza Wróbla, Agaty Woźniak, czy dla Caritas Diecezjalnej. Dziękujemy w imieniu obdarowanych za okazaną w tę sposób pomoc.

7. W Łukęcinie nad Polskim morzem w ośrodku Ojców Paulinów – w terminie 22-29 czerwca br. ks. Proboszcz wraz z animatorami i diakonią wychowawczą będzie prowadził rekolekcje dla małżeństw i rodzin w oparciu charyzmat Ruchu Światło-Życie. Zanim ogłoszone zostaną rekolekcje dla całej Polski – jako małżeństwa z parafii (12 rodzin) mamy możliwość wpisania się przed czasem. Cena rekolekcji to 800 zł osoba dorosła / dzieci od 3 do 11 lat 560 zł. / dzieci do 2 lat bezpłatnie. Rekolekcje zakładają formację duchową do godzin przedpołudniowych i wieczór oraz popołudniowy czas wolny dla rodziny. Wstępną deklarację wraz z Nazwiskiem, imionami małżonków, imionami i wiekiem dzieci oraz nr telefonu kontaktowego proszę przesłać na mail parafii zielonagoranm@diecezjazg.pl Po powrocie z ferii ks. Proboszcz skontaktuje się z zadeklarowanymi osobami.

8. Pragniemy poinformować również o przygotowaniach tygodniowego wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z parafii, który wstępnie winien odbyć się w drugiej połowie sierpnia – szczegółowe informacje w późniejszym terminie.

9. Osoby dorosłe, które chciałyby przystąpić do sakramentu bierzmowania – zobowiązane są do przeżycia formacji, która rozpoczyna się w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze w najbliższy piątek. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

10. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński przychyla się do prośby Fundacji Shalom i zachęca do zapalenia świecy w oknie naszych domów 27 stycznia br. o godz. 1800, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz, na znak pamięci o wszystkich ofiarach Zagłady.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

Konto parafialne
nr                35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail:           zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum