XXXI Niedziela Okresu Zwykłego 04.11.2018

1. Serdeczne wyrazy wdzięczności dla Wszystkich, którzy przyczynili się do upiększenia obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękuję za przygotowanie grobów na cmentarzu – także naszej Szkole za troskę o czystość grobów. Dziękuję Zakładowi Usług Komunalnych za nagłośnienie – Sołtysowi za koordynację nad całością, za organizowanie prac przy konstrukcji obelisku, oraz tym, którzy ofiarowali kamień, płytę, nadruk, oraz wszystkim konstruktorom. Dziękuje Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Kościelnym, Prowadzącym śpiew, Kwestującym z Krępy – oraz Sołtysowi Krępy za pomoc w koordynacji tej kwesty.

2. Trwa do 8 listopada możliwość uzyskania odpustu zupełnego – wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych oraz w intencjach Ojcach Świętego, nad to przyjmą Komunię Świętą – mogą zyskać (każdego dnia) odpust zupełny dla jednej duszy czyścowej.

3. Modlitwa „wypominkowa” połączona z różańcem odmawiana będzie w Zawadzie o godz. 1730 (z wyjątkiem przyszłej niedzieli – godz. 1130) / w Krępie w niedzielę o godz. 1000, we wtorek o godz. 1600, w pozostałe dni o godz. 1630. Zapraszam do codziennej modlitwy mimo wyznaczonych dat na kartkach wypominkowych. Ofiary z wypominek przeznaczamy tradycyjnie na potrzeby parafii – w tym na ogrzewanie kościoła. Można składać je na tacę, lub w zakrystii.

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

5. Dziś również możemy złożyć ofiarę na ręce naszej CARITAS jako DAR SERCA dla najuboższych.

6. W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca – zbieramy dobrowolne ofiary na bieżące prace w naszych kościołach. Pieniądze można przekazywać osobom z Rady Parafialnej.

7. Przyszła niedziela to 11 listopada – 100. rocznica Odzyskania Niepodległości. Tego dnia „Wypominki” w Zawadzie odczytamy o godz. 1130. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 1800 – natomiast odprawimy Mszę w intencji Ojczyzny o godz. 1500. O godz. 1600 rozpocznie się na terenie naszej Szkoły akademia patriotyczna – na, którą Społeczność Szkoły serdecznie zaprasza.

8. Krępa: Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wspierają dzieło sprzątania i wystroju naszej świątyni. Ofiary na ten cel można składać u Pani Krystyny oraz u osób, które zadeklarowały się pomóc zebrać pieniądze.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

Konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

 

Ostatnie wpisy

Archiwum