XXVIII Niedziela Okresu Zwykłego 14.10.2018

1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, indywidualnie, rodzinnie oraz we wspólnocie parafii. W kościele w Zawadzie różaniec codziennie o godz. 1730 / natomiast w Krępie: w niedzielę o 1000, we wtorki o godz. 1600, w pozostałe dni o godz. 1630. Został przygotowany plakat i ulotki z planem prowadzenia różańca. Zapraszam wszystkie wspólnoty do aktywnego prowadzenia tej modlitwy. Odpowiedzialnych proszę o przygotowanie krótkich rozważań i przewodniczenie modlitwom

2. Z całego serca dziękuję za wczorajszą obecność na mszy św. za śp. Ks. Miachała Zielonkę – dziękuję za wszelkie zaangażowanie.

3. Dziś II niedziela miesiąca – zbieramy dobrowolne ofiary na bieżące prace w naszych kościołach. Pieniądze można przekazywać osobom z Rady Parafialnej.

4. Zgodnie z zapowiedzią KEP dziś także zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. W dniach 15-26 października w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze odbędzie się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie jutro tj. 15 października w kościele o godz. 1900.

6. Duszpasterstwo Nauczycieli w Zielonej Górze zaprasza na modlitwy za nauczycieli w poniedziałek 15 października o godz. 1800 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, różaniec za nauczycieli, a następnie Msza św. za wszystkich pracowników oświaty naszego miasta.

7. We wtorek 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

8. W czwartek 18 października św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia.

9. W piątek 19 października rocznica męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

10. Zapraszamy małżeństwa pragnące umocnić lub odbudować wzajemną więź, lepiej rozumieć siebie, otrzymać wskazówki do przepracowania kryzysu, odnaleźć zagubione motywacje na rekolekcje, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, w dniach 26 – 28 października. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Tartak wraz z pracownikami Fundacji Blisko Domu oraz zespołem ewangelizacyjnym Syjon. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na www.fundacjabliskodomu.pl

11. Modlitwa WYPOMINKOWA – do pobrania są przygotowane kartki „wypominkowe” – w tym roku z oznaczoną datą, w której pragniemy modlić się za naszych zmarłych – proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.

12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

13. Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum