XXVII Niedziela Okresu Zwykłego 07.10.2018

1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, indywidualnie, rodzinnie oraz we wspólnocie parafii. W kościele w Zawadzie różaniec codziennie o godz. 1730 / natomiast w Krępie: w niedzielę o 1000, we wtorki o godz. 1600, w pozostałe dni o godz. 1630. Został przygotowany plakat i ulotki z planem prowadzenia różańca. Zapraszam wszystkie wspólnoty do aktywnego prowadzenia tej modlitwy. Odpowiedzialnych proszę o przygotowanie krótkich rozważań i przewodniczenie modlitwom

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Można składać ofiary tzw. DAR SERCA na rzecz najbardziej potrzebujących u dyżurujących członków naszej parafialnej grupy Caritas W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca – zbieramy dobrowolne ofiary na bieżące prace w naszych kościołach. Pieniądze można przekazywać osobom z Rady Parafialnej.

3. Jutro II poniedziałek miesiąca w godz. 1330-1600 – w bibliotece w Zawadzie udzielane są bezpłatne porady prawne.

4. We wtorek 9 października zapraszam na spotkanie rodziców z kl. II SP. Krótkie spotkanie odbędzie się po nabożeństwie różańcowym w kościele w Zawadzie o godz. 1800.

5. W najbliższą sobotę 13 października przypada 5 rocznica śmierci ks. Michała Zielonki. Pragniemy modlić się za naszego ks. proboszcza. O godz. 9.00 zapraszam na modlitwę różańcową, o godz. 930 dzieci parafii przedstawią małą akademię, o godz. 1000 rozpocznie się msza pod przewodnictwem ks. prof. Jana Radkiewicza.

6. W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca – zbieramy dobrowolne ofiary na bieżące prace w naszych kościołach. Pieniądze można przekazywać osobom z Rady Parafialnej. Zgodnie z zapowiedzią KEP w przyszłą niedzielę również zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia

7. W dniach 15-26 października w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze odbędzie się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 15 października w kościele o godz. 1900.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli w Zielonej Górze zaprasza na modlitwy za nauczycieli w poniedziałek 15 października o godz. 1800 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, różaniec za nauczycieli, a następnie Msza św. za wszystkich pracowników oświaty naszego miasta.

9. Zapraszamy małżeństwa pragnące umocnić lub odbudować wzajemną więź, lepiej rozumieć siebie, otrzymać wskazówki do przepracowania kryzysu, odnaleźć zagubione motywacje na rekolekcje, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, w dniach 26 – 28 października. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Tartak wraz z pracownikami Fundacji Blisko Domu oraz zespołem ewangelizacyjnym Syjon. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na www.fundacjabliskodomu.pl

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

11. Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

Konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum