XXIV Niedziela Okresu Zwykłego 16.09.2018

1. Gratulujemy ministrantom uczestnictwa w Lidze Ministranckiej naszej diecezji.

2. Dziś zbiórka do puszek na KUL i IFT

3. We worek 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Zapraszamy młodzież naszej parafii do modlitwy przez Jego wstawiennictwo w Krępie podczas mszy o godz. 1630. Szczególne zaproszenie skierowane jest do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz tych, którzy pragną rozpocząć tę formację.

4. 19 września 2018 r. o godz. 1200 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze (w tzw. starej części) z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego odbędzie się poświęcenie Krzyża Ofiar Golgoty Wschodu połączone z modlitwą za zmarłych sybiraków oraz wręczeniem okolicznościowych odznaczeń z okazji 90. rocznicy powstania Związku Sybiraków.

5. 19 września wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Torunia organizowana przez Parafialny Zespół Caritas.

6. Przedwczoraj zakończył się remont organ w naszym kościele. Aby delektować się brzmieniem organ i nade wszystko zdolnościami Pana prof. Juliusza Karcz – zapraszamy parafian na krótki koncert organowy, który odbędzie się w przyszłym tygodniu 23 września po mszy świętej porannej – czyli około godz. 850.

7. W dniach 21-23 września odbywać się będzie w Zielonej Górze Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, który zgromadzi delegacje młodzieży z całej diecezji. W przyszłą niedzielę na zakończenie tego wydarzenia Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński odprawi w zielonogórskiej konkatedrze o godz. 1215 Mszę Świętą z posłaniem młodych. Zapraszamy na nią także młodzież z zielonogórskich parafii oraz kapłanów, siostry zakonne i katechetów pracujących z młodzieżą. Po zakończeniu Mszy Świętej około godz. 14.00 na deptaku miejskim odbędzie się krótki happening ewangelizacyjny przygotowany przez uczestników synodu.

8. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej / do nabycia są również kalendarze diecezjalne na rok 2019.

10 Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052


konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum