XXIII Niedziela Okresu Zwykłego 09.09.2018

1. Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg odpustu parafialnego: Sołectwu Zawada, Katechetkom, Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP, Społeczności Szkolnej, Scholii, Służbie Liturgicznej, osobom gotującym, piekącym ciasta, przygotowującym poczęstunek na plebanii, dziękuję za przygotowanie kościoła, sprzątanie, dekoracje – kapliczki, młodzieży bierzmowanej, całej naszej parafii.

2. Dziś II niedziela miesiąca – zbieramy dobrowolne ofiary na bieżące prace w naszych kościołach. Pieniądze można przekazywać osobom z Rady Parafialnej.

3. We wtorek 11 września o godz. 1700 w podziemiach kościoła odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych wyjazdem do Torunia organizowanym przez Parafialny Zespół Caritas. 19-20 września. Są jeszcze wolne miejsca.

4. Spotkanie ministrantów i rodziców we wtorek o godz. 18.00 w Kościele w Zawadzie.

Zapraszamy na pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie scholii, które odbędzie się w salce na plebanii w czwartek 13 września o godz. 17.30.

5. Również 13 września po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne na plebanii ma Apostolat Zbawczego Cierpienia.

6. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7. W sobotę 15 września Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski – Diecezjalna Caritas zaprasza uczestników pielgrzymki do udziału w akcji pomocy. Podczas pielgrzymki będzie prowadzona zbiórka obuwia dla osób bezdomnych. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję, proszeni są o ofiarowanie nowych męskich butów w rozmiarach 42-44. Buty będzie można przekazać w Międzyrzeczu. / Natomiast nasi ministranci pojadą na turniej piłki nożnej do Starego Kisielina.

8. Polska Opera Królewska wystawi w Zielonej Górze Oratorium Minorum „Pieśń o Bogu ukrytym” z tekstem Karola Wojtyły, do którego muzykę napisał wybitny polski kompozytor Włodzimierz Pawlik. Oratorium w reżyserii Ryszarda Peryta odbędzie się 12 września o godz. 1930 w Zielonogórskim Amfiteatrze. Bilety w cenie 1 zł są do nabycia we wszystkich miejscach prowadzących sprzedaż biletów w mieście. Szczegóły na plakacie. Honorowy Patronat nad tym artystycznym wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński.

9. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na KUL i IFT.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej / do nabycia są również kalendarze diecezjalne na rok 2019.

11. Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052.

12. Konto parafialne
      nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
      nr tel. kom. 512 646 252
      mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

 

Ostatnie wpisy

Archiwum