XXII Niedziela Okresu Zwykłego 02.09.2018

1. Nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniach 19/20 września. Koszt wyjazdu to 130 zł. osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Pani Marii Golczyk lub Pani Barbary Biegasiewicz w Zawadzie / do Pani Małgorzaty Przydróżnej w Krępie.

2. Dziś pierwsza niedziela – zmiana tajemnic żywego różańca. Można składać ofiary tzw. DAR SERCA na rzecz najbardziej potrzebujących u dyżurujących członków naszej parafialnej grupy Caritas.

3.Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 800 w Zawadzie – zapraszamy na nią uczniów z rodzinami oraz całą społeczność naszej szkoły. O godz. 900 odbędą się uroczystości w szkole oraz spotkanie z Wychowawcami klas. Zakończenie uroczystości planowane jest na godz. 945. Rozkład jazdy autobusu szkolnego wywieszony jest w gablocie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – proszę zgłosić w zakrystii chorych, których odwiedzę tego dnia w godzinach porannych.
Zapraszamy na modlitewne czuwanie w pierwszy piątek miesiąca/ od godz. 1500 w Zawadzie do mszy św. wieczornej/ w Krępie od godz. 16.00 szansa na spowiedź i msza św. o godz. 1630.

5. Dziękuję młodzieży i wszystkim pomagającym w przygotowaniach do odpustu parafialnego. Jutro tj. w poniedziałek przeprowadzę indywidualne rozmowy z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Od środy zapraszam młodzież i parafian do przygotowania duchowego. W środę młodzież zapraszam z rodzicami, w czwartek z świadkami, natomiast w piątek odbędzie się spowiedź i wręczenie krzyży. W tym tygodniu spowiedź każdego dnia od godz. 1730.

6. Krępa – prośba o pomoc mężczyzn w sprzątaniu kościoła (potrzebna drabina: czyszczenie okien, żyrandoli). Zapraszamy do pomocy w sobotę o godz. 1500.

7. Tegoroczny odpust parafialny 8 września przypada w sobotę. Zaprosiliśmy na to wydarzenie Bpa Tadeusza Lityńskiego. Podczas sumy odpustowej o godz. 1700 Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z grupy starszej. Po mszy odpustowej, która będzie jednocześnie dziękczynieniem za plony i błogosławieństwem ziarna – pragniemy wraz z księżmi i wiernymi cieszyć się swoją obecnością. Zapraszamy do wspólnego świętowania i częstowania się różnymi przysmakami. Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto na to wydarzenie – można je przynieś w sobotę rano do salki pod kościołem.

8. W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca – zbieramy dobrowolne ofiary na bieżące prace w naszych kościołach. Pieniądze można przekazywać osobom z Rady Parafialnej.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum