XXI Niedziela Okresu Zwykłego 26.08.2018

1. Nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniach 19/20 września. Koszt wyjazdu to 130 zł. osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Pani Marii Golczyk lub Pani Barbary Biegasiewicz w Zawadzie / do Pani Małgorzaty Przydróżnej w Krępie.

2. Pierwsza sobota miesiąca 1 września – zapraszamy do ekspiacyjnego czuwania od godz. 1730 – modlitwę różańcową poprowadzi V Róża, Msza św. o godz. 1900 szczegółowy plan na plakacie. Podczas tej uroczystości poświęcimy nowy baldachim.

3. W sobotę 1 września od godz. 900 rozpoczniemy przygotowania Kościoła i obejścia do odpustu parafialnego. W tym roku myciem okien i koszeniem wokół kościoła zajmie się młodzież przed bierzmowaniem z grupy starszej wraz z rodzicami. Jeśli ktoś wyraża pragnienie pomocy w porządkach serdecznie zapraszamy.

4. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września br. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 800 w Zawadzie – zapraszamy na nią uczniów z rodziną oraz całą społeczność naszej szkoły. O godz. 900 odbędą się uroczystości w szkole oraz spotkanie z Wychowawcami i klas. Zakończenie uroczystości planowane jest na godz. 945. Rozkład jazdy autobusu szkolnego wywieszony jest w gablocie.

5. Tegoroczny odpust parafialny 8 września przypada w sobotę. Zaprosiliśmy na to wydarzenie Bpa Tadeusza Lityńskiego. Podczas sumy odpustowej o godz. 1700 Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z grupy starszej.

6. Mamy zainstalowane nowe meble w zakrystii. Jeśli jest jakaś osoba, która umie wycenić stary mebel zabytkowy, zapraszam do kontaktu.

7. Uroczystość poświęcenia figury św. Urbana I, patrona Zielonej Góry rozpocznie się 30 sierpnia br. o godz. 1800 Mszą św. w kościele pw. MB Częstochowskiej w Zielonej Górze pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. Po Mszy św. na placu przed kościołem nastąpi odsłonięcie i poświęcenie figury, a po tej ceremonii – plenerowy koncert Filharmonii Zielonogórskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy i świętowania.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca: Zawada 12.00 / Krępa 1030.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

Konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum