XX Niedziela Okresu Zwykłego 19.08.2018

1. Dziękuję Panu Jerzemu Żeteckiemu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenia trasy przejścia pielgrzymki do Przytoku oraz zorganizowanie autokaru na drogę powrotną. Dziękuję pielgrzymującym pieszo. Nasze słowa podziękowania skierowaliśmy również do parafii Przytok za gościnę w Janach i miły klimat odpustowy.

2. Nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniach 19/20 września. Koszt wyjazdu to 130 zł. osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Pani Marii Golczyk lub Pani Barbary Biegasiewicz w Zawadzie / do Pani Małgorzaty Przydróżnej w Krępie. Prosimy o szybką deklarację z racji na rezerwację noclegową. Szczegółowy plan zostanie podany na spotkaniu przedwyjazdowym.

3. Tegoroczny odpust parafialny 8 września przypada w sobotę. Zaprosiliśmy na to wydarzenie Bpa Tadeusza Lityńskiego. Podczas sumy odpustowej o godz. 1700 biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z grupy starszej. Z racji na przygotowanie uroczystości zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w środę po mszy św. wieczornej, natomiast młodzież z grupy starszej w czwartek na mszę wieczorną.

4. W sobotę przypada 25 dzień miesiąca – modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Wspólnota „Wieczernik” zaprasza do modlitewnego skupienia od godz. 1630 – szczegółowy program na plakacie w gablocie.

5. Serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie jakie okazujecie w działaniach przy kościele. Dziękuję Radzie Parafialnej za zbiórki i waszą ofiarność w coniedzielnych składkach. W tym miesiącu przekazujemy kolejną ratę za opłatę naprawy zegara. Jednocześnie informujemy, że od tego tygodnia przystępujemy do kapitalnego remontu organ, kończymy prace w salce przy plebanii, natomiast na koniec tego miesiąca instalujemy nowe meble w zakrystii.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Można wpierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

Konto parafialne
nr 35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
nr tel. kom. 512 646 252
mail: zielonagoranm@diecezjazg.pl

Ostatnie wpisy

Archiwum