XII Niedziela Okresu Zwykłego 24.06.2018

1. Dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Rodzice wraz z dziećmi rocznicowymi odbywają swoją pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik – niech im Pan błogosławi owocna pielgrzymka i bezpiecznym powrotem. Dziękujemy Ks. Tomaszowi Gierasimczykowi za pomoc w zastępstwie Proboszcza.

2. Nabożeństwa czerwcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 1745 w Zawadzie / w Krępie codziennie o godz. 1700.

3. W czwartek i piątek odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego – nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dobrego czasu urlopowego, uczniom dobrych i bezpiecznych wakacji. Przypominamy jednocześnie o konieczności uczestniczenia we mszy św. niedzielnej, aby planować czas urlopy uwzględniając w nim właściwy czas dla Boga. Niech nasz strój w świątyniach będzie również wyrazem szacunku wobec miejsc świętych.

4. Jutro przypada 25 dzień miesiąca – modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Wspólnota „Wieczernik” zaprasza do modlitewnego skupienia od godz. 1630 – szczegółowy program na plakacie w gablocie.

5. W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – taca tego dnia jest przeznaczona na tzw. świętopietrze czyli ofiara przekazana na dobroczynne dzieła prowadzone i wspierane przez papieża. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca lipca – zmiana tajemnic żywego różańca. Tego dnia można składać ofiary tzw. DAR SERCA na rzecz najbardziej potrzebujących u dyżurujących członków naszej parafialnej Grupy Caritas.

7. Osoby chętne na pielgrzymowanie piesze z pielgrzymką: rolników, nauczycieli lub z grupą biało-zieloną w z Zielonej Góry zapraszamy do kontaktu w celu przekazania szczegółowych informacji.

8. Wyjazd do Medjugorje w terminie 30 lipca-08 sierpnia – wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Panią Rozalią Jantarską – szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia – zwłaszcza Janom, Piotrom i Pawłom składamy serdeczne życzenia.

Zapowiedzi:
     – Dominik Marek Dziurla z Zawady
       i Daria Aleksandra Papiernik z Nowego Kramska     zapowiedź II
     – Adrian Patryk Walenciak z Zawady
       i Magdalena Doligała z Zaboru                               zapowiedź II
     – Piotr Rutkowski z Krępy
       i Magdalena Patrycja Warszyńska z Zielonej Góry                  zapowiedź II

Ostatnie wpisy

Archiwum