Niedziela Miłosierdzia

1. Dzisiaj obchodzimy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – możemy zyskać odpust zupełny /Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia/. Międzynarodowe Święto CARITAS. Składamy serdeczne podziękowanie członkom Parafialnej Caritas i Gronu Wspomagającemu za piękna prace na rzecz najuboższych. Bóg Zapłać

2. Po Mszy św. możliwość ucałowania Relikwie Świętej Siostry Faustyny.

3. Po Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na jako nasza pomoc dla Caritas diecezji.

4. Dzisiaj odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie.

5. Dzisiaj Pielgrzymka Maturzystów naszej diecezji na Jasną Górę.

6. W poniedziałek Zwiastowanie Pańskie – uroczystość – Dzień Świętości Życia.

7. We wtorek 10 kwietnia rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.

8. W środę o godz. 1800 nowenna w intencji Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W piątek 3 kwietnia rocznica zbrodni Katyńskiej.

10. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dnia 10 kwietnia 2018r (wtorek) o godz. 1630 odbędzie się spotkanie wszystkich zainteresowanych wyjazdem do Międzyzdrojów na wypoczynek zdrowotny. Spotkanie odbędzie się w salce kominkowej w kościele w Zawadzie. Jednocześnie PZC informuje, że Urząd Miasta Zielona Góra przyznał dotację na realizację w/w zadania publicznego ze środków publicznych. Szczegółowe informacje dot. wyjazdu zostaną przekazane podczas spotkania przez organizatorów tego zadania .

11. Jak informowałem w poniedziałek wielkanocny dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dniem 14 kwietnia 2018r zostałem mianowany proboszczem parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. W tym samym dniu posługę proboszcza w parafii Narodzenia NMP obejmuje ks. dr Mariusz Dudka. W prowadzenie w posiadanie urzędu proboszcza odbędzie się w sobotę 14 kwietnia na Mszy św. o godz. 1800. Bardzo serdecznie zapraszam całą wspólnotę parafialną na tą Mszę świętą. Proszę o serdeczne przyjęcie nowego księdza proboszcza we wspólnocie parafialnej. Bardzo dziękuje wszystkim i każdemu z osobna za ten piękny czas modlitwy i pracy – bycia z sobą, który razem przeżyliśmy.

12. Zapewniam o modlitwie w intencji ks. Mariusza i całej parafii – w sposób szczegóły dziękuję dzieciom, które swoją aktywną obecnością ubogacały i ubogacają parafię. Za wszelkie dobro Bogu niech będzie chwała a za potknięcia przepraszam.

Ostatnie wpisy

Archiwum