I Niedziela Adwentu 3.12.2017

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Adwent – rozpoczyna Nowy Rok Kościelny i jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz przygotowania do przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po mszach św. w Krepie godz. 1030; Zawada godz. 1200.

3. Czas adwentu każdy wierzący powinien przeżyć wraz z Matką Najświętszą, uczestnicząc w Roratach, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 1700 Zawadzie, w Krępie o godz. 1600. Na roraty zapraszamy wszystkich Parafian, a także dzieci z lampionami oznaczającymi gotowość na spotkanie z Panem Bogiem.

4. W dzisiejszą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny.

5. W poniedziałek 4 grudnia św. Barbary patronki górników.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci do 13 roku życia włącznie VII kl SP, 6 grudnia na spotkanie ze Św. Mikołajem w Krępie o godz. 1600 w Zawadzie godz. 1700.

7. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy Św. o godz. 1700 w Zawadzie poświęcenie medalików dla dzieci klas II jako przygotowanie do I Komunii św. Od godz. 1200 do 1300 w godzinę łaski, zapraszam do kościoła na wspólna modlitwę.

8. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek godz. 1700.

9. Parafialny Zespół Caritas informuje , że :
-od 4-16 grudnia będzie prowadzona zbiórka żywności. W sklepach w Zawadzie i Krępie zostaną wystawione oznakowane kartony. Będzie można przekazać żywność w kościele w Zawadzie i Krępie – przy ołtarzach są wystawione kosze. Można przygotować także paczkę dla wybranej rodziny, podpisać złożyć w kościele a członkowie Caritas przekażą wskazanej rodzinie.

10. Od przyszłej niedzieli po każdej mszy św. w Zawadzie i Krępie rozprowadzamy świece Wigilijne. Ofiara za świece jak w ubiegłym roku 6 zł mała , 13 zł duża.

11. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.

12. Przygotowując się świąt zwracamy się z prośbą o choinki do dekoracji świątecznych.

13. Rekolekcje Adwentowe dla całej Parafii, odbędą się od III niedzieli adwentu, prowadził będzie ks. dr hab Tadeusz Stanisławski.

14. Gazety i kalendarze

Ostatnie wpisy

Archiwum