IV Niedziela Adwentu 18.12.2016

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2. W sobotę dzień imienin ks. Bp. Adama Dyczkowskiego, pamiętajmy w modlitwie.

3. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujmy tradycje i zwyczaje polskie – dania postne podczas wieczerzy wigilijnej.

4. Pasterka w Krępie o godz. 2200, w Zawadzie o godz. 2400.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 800, 1030 Krępa, 1200 i 1500. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. O godz. 1600 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku przed kościołem.

6. Można nabyć Świecę wigilijną, którą stawiamy przy pustym talerzu na stole wigilijnym. Można złożyć z tej okazji ofiarę według hojności serca.

7. Dziękuję dzieciom i rodzinom za tak liczne uczestnictwa w codziennych Mszach roratnich.

8. Grupa teatralna „Filofany” ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Zielonej Górze, ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców i parafian Na spektakl jasełkowy, pt. „ Wróbel Bożego Narodzenia”, które odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia 2016 roku w kościele parafialnym w Zawadzie po Mszy św.o godz. 1800.

9. Parafialny Zespół Caritas pragnie wszystkim ofiarodawcom którzy włączyli się w akcję zbiórki żywności w sklepach, kościołach dla najbardziej potrzebujących w naszej Parafii, serdecznie podziękować za tak hojne serce. Dzięki hojności ofiarodawców 24 rodziny czyli 78 osób (w tym osoby chore, samotne i rodziny wielodzietne) otrzymało pomoc żywnościową. Jeszcze raz w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

10. Tradycyjnie w kościele i przed kościołem została przygotowana szopka bożonarodzeniowa, składam serdeczne podziękowanie za jej wykonane.

11. Na radosny czas przezywania Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wam drodzy Parafianie i waszym – naszym Gosiom pięknego doświadczenia spotkania z Miłością przy wspólnym rodzinnym stole.

12. Opłatki do odebrania w nawie bocznej kościoła.

13. Duszpasterska wizyta rodzin 2016/17r. Kolęda rozpocznie się w Zawadzie dnia 27 XII. W czasie kolędowym Msza Św. będzie o godzinie 1500. Celem tej wizyty jest: 

  • spotkanie z parafianami i podziękowanie za dzieło rozbudowy i remontu świątyni parafialnej i filialnej; 
  • wspólna modlitwa, poświęcenie i pobłogosławienie domostw i rodzin; 
  • omówienie katechizacji dzieci i młodzieży oraz życia religijnego rodzin; 
  • omówienie spraw aktualnych i problemów duszpasterskich parafii;
    Przypominamy, aby wcześniej przygotować biały obrus, krzyż, zapalone świece, wodę święconą i Pismo Święte. Kolędę rozpoczynamy wspólną modlitwą

Ostatnie wpisy

Archiwum