Ogłoszenia parafialne V niedziela zwykła 7.02.2016

1. W środę – 10 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 • Msze Święte w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem: Zawada o godz. 1200 i 1800, Krępa godz. 1630
 • W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post i abstynencja od napojów alkoholowych. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość w naszym narodzie, jak również jest dniem solidarności z kapłanami-seniorami naszej diecezji. Taca w Środę Popielcową przeznaczona jest na Domu Księży Emerytów.

3. W czwartek 11 lutego Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w tym dniu przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych; w Krępie o godz. 1600 , w Zawadzie o godz. 1700.
Proszę rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu chorych na tą uroczystość.

4. Z okazji Dnia Chorego Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas odwiedzą chorych w Zawadzie i Krępie.
5. Jak zapowiadaliśmy dzisiaj, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorych organizujemy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia działalności hospicyjnej, prowadzonej na terenie naszej diecezji przez ośrodki opieki paliatywnej w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i w Żarach.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu w Zawadzie:

 • godz. 1500 Adoracja Krzyża /początek koronką do Bożego Miłosierdzia-odmawiana wspólnie/, 
 • następnie adoracja w ciszy, 
 • godz. 1700 Różaniec, 
 • godz. 1730 Nabożeństwem Drogi Krzyżowej: dla wszystkich 
 • godz. 1800 Msza Święta. 
 • godz. 1845 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży gimnazjum jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.
 • W Krępie Droga Krzyżowa o godz. 1630.

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej:

 • w Zawadzie przed Mszą Św. o godz. 1730
 • w Krępie przed Mszą o godz. 1010

Proszę wszystkich Parafian, aby nie zmarnować tego czasu modlitwy i pokuty.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1800 zapraszam młodzież klas I gimnazjum w raz z rodzicami na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Sakr. Bierzmowania.

9. W piątek spotkanie wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w piątek po Mszy św. o o godz. 1800.

10. Za tydzień II Niedziela miesiąca lutego. Będą zbierane dobrowolne ofiary do puszki oraz na listę i potwierdzone przez odpowiedzialne osoby z Rady Parafialnej na uregulowanie zapłaty za wykonane prace w kościele w Zawadzie i Krępie. Prośba, aby zadeklarowane pieniądze przekazywać w swoich kopertach z zapisem na nich: Imienia, Nazwiska i dokładnego adresu.

Ostatnie wpisy

Archiwum