Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 5.04.2015

1. Dzisiaj Zmartwychwstanie Pańskie, największą Uroczystość Świętego Kościoła Katolickiego.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 600 Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Rezurekcja, połączona z procesją ku czci Zmartwychwstałego Pana, o godz. 1030 Msza Św. w Krępie, o godz. 1200 w Zawadzie. Podczas Mszy w Oktawie Wielkanocy modlimy się Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

3. W dniu jutrzejszym Poniedziałek Wielkanocny – II dzień w Oktawie Świąt Wielkiej Nocy. Msze Św. w Zawadzie o godz. 800 i 1200, w Krępie 1030. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczno – Filozoficzny im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Nie będzie Mszy Św. o godz. 1800.

4. W środę o godz. 1800 Nowenna w intencji Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek w oktawie  świąt nie obowiązuje post.

6. Na prośbę PZC otrzymaliśmy Relikwie Św. Siostry Faustyny. Organizujemy pielgrzymkę po uroczyste przejęcie relikwii. Wyjazd do Krakowa Łagiewnik i do Wadowic w piątek 10 kwietnia o godz. 1500, powrót sobota w godzinach nocnych. Koszt z noclegiem ok. 250 zł. Zapraszamy zapisy do poniedziałku.

7. W przyszłą Niedzielę, obchodzimy Święto ku czci Miłosierdzia Bożego. W tym dniu na Mszy św. o godz.1200 uroczyście wprowadzimy Relikwie Św. Siostry Faustyny do naszej parafii. Przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji.

8. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wszystkich Parafian, którzy pomogli w przygotowaniach kościoła na Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas na Adorację, modlitwę i czuwanie. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, szafarzom,  połączonej scholi,  lektorom i ministrantom i wszystkim którzy pełnili straż u Bożego Grobu przez całą noc, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do duchowego ubogacenia tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

9. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie.

10. Ze względu na prośbę wielu członków Żywego Różańca zmiana tajemnic w przyszłą niedzielę po Mszy Św.: w Krępie o godz. 1000 , w Zawadzie po Mszy Św.  o godz. 1200

Zapowiedzi:

Marcinkowska Angelika zm. Krępa ul. Sportowa 2
Tomasz Krzysztof Juszczak zm. Krępa ul. Piękna 10.                 Zapowiedź I

Małgorzata Oszkinis zm. Zawada ul. Kościelna 10
Dariusz Ryszard Golon zm. Zielona Góra ul. Morelowa 53/28       Zapowiedź I

Drodzy Siostry i Bracia! Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał!!! Alleluja!!! Pragniemy życzyć Wam, aby Chrystus obecny w EUCHARYSTII odnowił i opromienił Was blaskiem Swego Zmartwychwstania. Niechaj radość i nadzieja, które wypływają z Groty Zmartwychwstania pozostaną na zawsze w Waszych Sercach. Życzę Wam, aby Tajemnica Paschalna napełniła każdego z Was wiarą i radością! Niech wyzwala w Waszych wnętrzach Moc do pomnażania dobra w rodzinach, parafii i naszej Ojczyźnie. Życzenia wszelkiego dobra od Zmartwychwstałego Pana składamy również wszystkim przybyłym Gościom! Niech Bóg Wszechmogący Wszystkim za wszelkie ofiary, dobroć, modlitwę i prace stokrotnie wynagrodzi. Bóg Zapłać!

Ostatnie wpisy

Archiwum